Управління держпродспоживслужби (відділ контролю в сфері насінництва та рослинництва) інформує
- Інформація інших установ
- Управління держпродспоживслужби (відділ контролю в сфері насінництва та рослинництва) інформує
Порядок маркування та пакування насіння
Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки» , а також Постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1187 кожній партії насіння та садивного матеріалу аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором) присвоюється номер, який складається з п’яти символів (UA-01-001/0001-00):
Збирання та зберігання насінницьких посівів
Відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» Статті 1 насінництво –галузь рослинництва, що забезпечує розмноження та виробництво насіння і садивного матеріалу сортів рослин. Вимоги до якості збирання насінницьких посівів вищі, ніж до збирання посівів продовольчого і кормового призначення, бо важливо не лише зібрати високий урожай, але й отримати насіння з високими посівними якостям
Польове оцінювання - важливий етап контролю в насінництві.
Насіннєвими схемами ОЕСР передбачено дві процедури сортової сертифікації. Перша з них – це тестування рослин або перевірка їх на сортову ідентичність і чистоту на спеціально закладених контрольних ділянках, друга – це власне апробація сортових посівів або за визначенням ОЕСР – інспектування.
Окремі аспекти виробництва насіння, а саме відведення насінницьких ділянок, для польового оцінювання
Польове оцінювання насінницького посіву - один із найважливіших заходів сортового контролю, яке проводять з метою визначення сортової чистоти або типовості рослин, забур'яненості, ураженості хворобами та пошкодженості шкідниками. Польовому інспектуванню підлягають насінницькі посіви сортів, гібридів, включених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу
Стаття 20. Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалуВвезення на територію України насіння і садивного матеріалу здійснюється за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, а також в інших випадках, визначених цією статтею.
Як аграрію не стати жертвою шахраїв. Про глобальний характер підробок
Економічна шкода, яку завдають підроблені товари, серед них часто зустрічаються товари, що загрожують здоров’ю та безпеці громадян, зокрема, підробки таких продуктів, як: косметичні та фармацевтичні препарати, запасні частини, інструменти та деталі машини, хімікати, добрива та побутові товари. Наслідки для здоров’я та безпеки як для кінцевих споживачів, так і для тих, хто використовує ці продукти у виробництві (наприклад, фермери, які використовують підроблені пестициди), можуть бути непередбачуваними і небезпечними для життя та довкілля. Крім того, екологічний збиток може спричинити виробництво, використання та утилізацію підроблених продуктів. Найбільш очевидними прикладами є підроблені пестициди та інші хімічні продукти.
ДСТУ 2240-93 технічні умови якості насіння ярих зернових культур (кукурудза, соняшник, соя)
За технічними умовами ДСТУ 2240-93 є обов'язковими для використання усіма суб'єктами насінництва в Україні, що регламентують сортові та посівні якості насіння зернових культур.
Дотримання порядку узгодження розташування насінницьких посівів.
Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).
Обіг насіння та садивний матеріал тільки за наявності сертифікатів на сортову та посівну якість
Згідно статті 17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації (тобто перевірки). Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:
Використання (ГМО) регулюється Законом України
Відділом контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, по заявках фізичних осіб були проведені позапланові перевірки на використання генетично модифікованих організмів(ГМО) в господарствах Миронівського , Кагарлицького, Бориспільського районах.