A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт

Управління держпродспоживслужби (відділ контролю в сфері насінництва та рослинництва) інформує

Рекомендації щодо збереження насіння в зимовий період

Збереження якості насіння, від збирання до використання, є одним із найважливіших завдань, що постають перед сільгоспвиробником. Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує дотримуватись певних вимог до збереження насіннєвого матеріалу в зимовий період:

11:04 16.09.2021

Рекомендації по зберіганню насіннєвого матеріалу

  Завдання зберігання насіння - зберегти якість насіння певний час від збирання до використання. Насіння, що закладається на зберігання, повинно мати високу життєздатність. Насіння зі зниженою енергією проростання та схожістю, травмоване, проросле, неякісно відсортоване, пошкоджене патогенною мікрофлорою погано зберігається.

11:06 14.09.2021

Порядок маркування та пакування насіння

Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки» , а також  Постанови  Кабінету Міністрів України  від  02.12.2020  № 1187 кожній партії насіння та садивного матеріалу аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором) присвоюється номер, який складається з п’яти символів (UA-01-001/0001-00):

14:59 03.08.2021

Збирання та зберігання насінницьких посівів

Відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал»  Статті 1 насінництво –галузь рослинництва, що забезпечує розмноження та виробництво насіння і садивного матеріалу сортів рослин. Вимоги до якості збирання насінницьких посівів вищі, ніж до збирання посівів продовольчого і кормового призначення, бо важливо не лише зібрати високий урожай, але й отримати насіння з високими посівними якостям                                                                                                                               

16:53 07.07.2021

Польове оцінювання - важливий етап контролю в насінництві.          

Насіннєвими схемами ОЕСР передбачено дві процедури сортової сертифікації. Перша з них – це тестування рослин або перевірка їх на сортову ідентичність і чистоту на спеціально закладених контрольних ділянках, друга – це власне апробація сортових посівів або за визначенням ОЕСР – інспектування.

12:01 02.06.2021

Окремі аспекти виробництва насіння, а саме відведення насінницьких ділянок, для польового оцінювання

Польове оцінювання насінницького посіву - один із найважливіших заходів сортового контролю, яке проводять з метою визначення сортової чистоти або типовості рослин, забур'яненості, ураженості хворобами та пошкодженості шкідниками. Польовому інспектуванню підлягають насінницькі посіви сортів, гібридів, включених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

17:12 14.05.2021

Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу

Стаття 20. Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалуВвезення на територію України насіння і садивного матеріалу здійснюється за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, а також в інших випадках, визначених цією статтею.

13:52 28.04.2021

Як аграрію не стати жертвою шахраїв. Про глобальний характер підробок

Економічна шкода, яку завдають підроблені товари, серед них часто зустрічаються товари, що загрожують здоров’ю та безпеці громадян, зокрема, підробки таких продуктів, як: косметичні та фармацевтичні препарати, запасні частини, інструменти та деталі машини, хімікати, добрива та побутові товари. Наслідки для здоров’я та безпеки як для кінцевих споживачів, так і для тих, хто використовує ці продукти у виробництві (наприклад, фермери, які використовують підроблені пестициди), можуть бути непередбачуваними і небезпечними для життя та довкілля. Крім того, екологічний збиток може спричинити виробництво, використання та утилізацію підроблених продуктів. Найбільш очевидними прикладами є підроблені пестициди та інші хімічні продукти.

11:47 06.04.2021

ДСТУ 2240-93  технічні умови якості насіння ярих зернових культур (кукурудза, соняшник, соя)

За технічними умовами ДСТУ 2240-93   є обов'язковими для використання усіма суб'єктами насінництва в Україні, що регламентують сортові та посівні якості насіння зернових культур.

16:38 24.03.2021

Дотримання порядку узгодження розташування насінницьких посівів.  

Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).

13:47 02.02.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано