До уваги  суб’єктів насінництва та розсадництва

До уваги  суб’єктів насінництва та розсадництва

  • Переглядів: 175

Головне управління Держпрожспоживслужби в Київській обл. повідомляє про зміни до  Постанови Кабінету Міністрів України № 97 від 21 лютого 2017 року. «Про задвердження  Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».

Підготовка зерносховищ до приймання зерна нового врожаю

Підготовка зерносховищ до приймання зерна нового врожаю

  • Переглядів: 96

Збереженість насіння залежить не тільки від його вологості, за¬сміченості та зараженості комірними шкідниками, а й від стану приміщень для його зберігання. Тому зерносховища слід утримува¬ти в такому стані, за якого усувалась би будь-яка можливість псу¬вання чи погіршення якості зерна продовольчофуражного призначення та насінного матеріалу. Якщо немає типових сховищ, для цього пристосовують найкращі сухі, добре провітрювані приміщення, обладнані засіками.                                                                                                                                                                                Сховища до приймання насіння нового врожаю починають готувати відразу після звільнення їх від насіння або зерна старого врожаю. Період між закінченням весняної сівби і початком дозрівання зерно¬вих використовують для ремонту та приведення в повну готовність насіннєсховищ, механізмів, сушарок, зерноочисних машин,інвентарю.                                                                                                                       Зернові склади мають бути сухими.   В сирих складах насіння   легко пошкоджується плісенями, бактеріями, комірними шкідниками.     Якщо сиріють стіни, побудовані з цегли або каменю, то їх ізсередини обшивають дошками або пресованими плитами на висоту насипу насіння, залишаючи між стіною та обшивкою проміжок 10 — 20 см для циркуляції повітря.  Якщо у стінах і підлозі складів є тріщини або щілини, в них накопичується пил, в якому можуть жити комірні шкідники. Тому всі виїмки і щілини в стінах та підлозі законопачують просмоленим ганчір'ям, а великі тріщини зашивають рейками або листовим залізом. Дошки розбірних засік очищають, промивають гарячою водою і добре просушують.   У чистому й знезараженому стані мають зберігатись зерноочисні машини, транспорт, тара.   Мішки і брезенти зазвичай зберігають в окремих приміщеннях.                                                                                                                                                        Після звільнення складів від насінного матеріалу всі приміщення, інвентар, транспортні засоби очищають від решток насіння та сміття, які спалюють. Після цього проводять хімічнуобробку.                                                                                                                        

Забезпечення насінням до початку нового сезону в умовах воєнного стану.

Забезпечення насінням до початку нового сезону в умовах воєнного стану.

  • Переглядів: 60

У  2022 році Міністерство аграрної політики та продовольства України скасовує на час воєнного стану додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу.    Відповідно до вимог Наказу №144 від 03.03.2022 року Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» зобов’язане забезпечити:  - безперешкодний процес реалізації насіння і садивного матеріалу суб’єктами насінництва та розсадництва врожаю 2021 року та залишків минулих років, необхідного для посіву, без додаткових процедур із сертифікації;  - визнання іноземних сертифікатів на імпортоване насіння без застосування додаткових процедур із сертифікації.

Перехреснозапильні культури. Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів

Перехреснозапильні культури. Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів

  • Переглядів: 366

 Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).

Для  суб’єктів господарювання, які здійснюють імпорт та експорт насіння

Для  суб’єктів господарювання, які здійснюють імпорт та експорт насіння

  • Переглядів: 313

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 8 травня 2019 року № 383 затверджено «Порядок проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу, зразків насіння і садивного матеріалу, дослідних зразків сортів державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролю».

Методичні рекомендації в системі насінництва.

Методичні рекомендації в системі насінництва.

  • Переглядів: 476

Процеси спеціалізації в галузі насінництва сільськогосподарських культур створюють умови більш ефективного використання науково-інноваційного потенціалу, кваліфікованих спеціалістів та спеціалізовані установи із виробництва, зберігання та обробки посівного матеріалу, в наслідок чого істотно скорочуються затрати ручної праці на виробництві (особливо в первинних ланках насінництва).

Ясенева  смарагдова  вузькотіла  златка (ЯСВЗ)

Ясенева  смарагдова  вузькотіла  златка (ЯСВЗ)

  • Переглядів: 292

Ясенева  смарагдова  вузькотіла  златка (ЯСВЗ) є агресивним стовбуровим шкідником, який спроможний заселяти дерева (ясень, горіх та деякі інші породи листяних порід дерев) без видимих ознак  ослаблення, що прискорює їхній  відпад.

Рекомендації щодо збереження насіння в зимовий період

Рекомендації щодо збереження насіння в зимовий період

  • Переглядів: 333

Збереження якості насіння, від збирання до використання, є одним із найважливіших завдань, що постають перед сільгоспвиробником. Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує дотримуватись певних вимог до збереження насіннєвого матеріалу в зимовий період:

Рекомендації по зберіганню насіннєвого матеріалу

Рекомендації по зберіганню насіннєвого матеріалу

  • Переглядів: 211

  Завдання зберігання насіння - зберегти якість насіння певний час від збирання до використання. Насіння, що закладається на зберігання, повинно мати високу життєздатність. Насіння зі зниженою енергією проростання та схожістю, травмоване, проросле, неякісно відсортоване, пошкоджене патогенною мікрофлорою погано зберігається.

Порядок маркування та пакування насіння

Порядок маркування та пакування насіння

  • Переглядів: 292

Згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 р № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки» , а також  Постанови  Кабінету Міністрів України  від  02.12.2020  № 1187 кожній партії насіння та садивного матеріалу аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором) присвоюється номер, який складається з п’яти символів (UA-01-001/0001-00):