Миронівська міська ТГ

Офіційний вебсайт

Управління держпродспоживслужби (відділ контролю в сфері насінництва та рослинництва) інформує

31 Січня, 2023 р., 09:18
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу
25 Листопада, 2022 р., 15:25
Згідно зі статтею 10  Закону можуть набуватися такі права на сорти: особисті немайнові права інтелектуальної власності на сорт рослин; майнові права інтелектуальної власності на сорт рослин; майнове право інтелектуальної власності на поширення сорту рослин.
14 Червня, 2022 р., 16:16
Головне управління Держпрожспоживслужби в Київській обл. повідомляє про зміни до  Постанови Кабінету Міністрів України № 97 від 21 лютого 2017 року. «Про задвердження  Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».
24 Травня, 2022 р., 14:49
Збереженість насіння залежить не тільки від його вологості, за¬сміченості та зараженості комірними шкідниками, а й від стану приміщень для його зберігання. Тому зерносховища слід утримува¬ти в такому стані, за якого усувалась би будь-яка можливість псу¬вання чи погіршення якості зерна продовольчофуражного призначення та насінного матеріалу. Якщо немає типових сховищ, для цього пристосовують найкращі сухі, добре провітрювані приміщення, обладнані засіками.                                                                                                                                                                                Сховища до приймання насіння нового врожаю починають готувати відразу після звільнення їх від насіння або зерна старого врожаю. Період між закінченням весняної сівби і початком дозрівання зерно¬вих використовують для ремонту та приведення в повну готовність насіннєсховищ, механізмів, сушарок, зерноочисних машин,інвентарю.                                                                                                                       Зернові склади мають бути сухими.   В сирих складах насіння   легко пошкоджується плісенями, бактеріями, комірними шкідниками.     Якщо сиріють стіни, побудовані з цегли або каменю, то їх ізсередини обшивають дошками або пресованими плитами на висоту насипу насіння, залишаючи між стіною та обшивкою проміжок 10 — 20 см для циркуляції повітря.  Якщо у стінах і підлозі складів є тріщини або щілини, в них накопичується пил, в якому можуть жити комірні шкідники. Тому всі виїмки і щілини в стінах та підлозі законопачують просмоленим ганчір'ям, а великі тріщини зашивають рейками або листовим залізом. Дошки розбірних засік очищають, промивають гарячою водою і добре просушують.   У чистому й знезараженому стані мають зберігатись зерноочисні машини, транспорт, тара.   Мішки і брезенти зазвичай зберігають в окремих приміщеннях.                                                                                                                                                        Після звільнення складів від насінного матеріалу всі приміщення, інвентар, транспортні засоби очищають від решток насіння та сміття, які спалюють. Після цього проводять хімічнуобробку.                                                                                                                        
18 Квітня, 2022 р., 14:33
У  2022 році Міністерство аграрної політики та продовольства України скасовує на час воєнного стану додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу.    Відповідно до вимог Наказу №144 від 03.03.2022 року Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» зобов’язане забезпечити:  - безперешкодний процес реалізації насіння і садивного матеріалу суб’єктами насінництва та розсадництва врожаю 2021 року та залишків минулих років, необхідного для посіву, без додаткових процедур із сертифікації;  - визнання іноземних сертифікатів на імпортоване насіння без застосування додаткових процедур із сертифікації.
07 Лютого, 2022 р., 13:50
 Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).
12 Січня, 2022 р., 12:35
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 8 травня 2019 року № 383 затверджено «Порядок проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу, зразків насіння і садивного матеріалу, дослідних зразків сортів державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролю».
22 Грудня, 2021 р., 13:52
Процеси спеціалізації в галузі насінництва сільськогосподарських культур створюють умови більш ефективного використання науково-інноваційного потенціалу, кваліфікованих спеціалістів та спеціалізовані установи із виробництва, зберігання та обробки посівного матеріалу, в наслідок чого істотно скорочуються затрати ручної праці на виробництві (особливо в первинних ланках насінництва).
18 Листопада, 2021 р., 08:45
Ясенева  смарагдова  вузькотіла  златка (ЯСВЗ) є агресивним стовбуровим шкідником, який спроможний заселяти дерева (ясень, горіх та деякі інші породи листяних порід дерев) без видимих ознак  ослаблення, що прискорює їхній  відпад.
16 Вересня, 2021 р., 11:04
Збереження якості насіння, від збирання до використання, є одним із найважливіших завдань, що постають перед сільгоспвиробником. Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує дотримуватись певних вимог до збереження насіннєвого матеріалу в зимовий період:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано