Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Окремі аспекти виробництва насіння, а саме відведення насінницьких ділянок, для польового оцінювання

Дата: 14.05.2021 17:12
Кількість переглядів: 873

Фото без описуПольове оцінювання насінницького посіву - один із найважливіших заходів сортового контролю, яке проводять з метою визначення сортової чистоти або типовості рослин, забур'яненості, ураженості хворобами та пошкодженості шкідниками.
Польовому інспектуванню підлягають насінницькі посіви сортів, гібридів, включених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

Для початку, необхідно перевірити наявність сорту, що планується до виробництва в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні (або в Переліку сортів рослин ОЕСР, тих рослин, до схем сертифікації яких приєдналася Україна та які вирощуються з метою експорту).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 21 лютого 2017 року №97

для проведення польового оцінювання посіву або насадження суб’єкт насінництва та розсадництва  подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву або насадження заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу:

не пізніше ніж за 20 робочих днів до закінчення граничного строку проведення польового оцінювання посіву сільськогосподарських рослин;

не пізніше 10 травня поточного року - для садіння щепленого винограду;

не пізніше 15 червня поточного року - для весняного та літнього садіння хмелю із закритою кореневою системою та літнього садіння саджанців винограду, які перебувають у стані росту;

не пізніше 15 жовтня поточного року - для осіннього садіння хмелю з відкритою кореневою системою.

Скомплектувати пакет документів передбачених Порядком проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал. До них належать документи, що підтверджують право на використання сорту рослин (патент та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин, сертифікати, видані на насіння або садивний матеріал попередньої генерації під час послідовного розмноження, для гібридів – інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин, визначена власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту.

Тож у відповідності  до Постанови Кабінету Міністрів України   від 17.02.2021 р №124                «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади», Міністерствро аграрної політики та продовольства України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику,  зокрема у сфері охорони прав на сорти рослинта у сфері насінництва від 21 квітня2021 року.

Оригіфнали документів необхідно тнадсилати на поштову адресу Міністерствро аграрної політики та продовольства України- 01001, Київ, вул.. Хрещатик,24

Такі документи необхідні для визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу шляхом польового оцінювання і подаються до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву або насадження у визначені строки.

При відведені насіннєвих ділянок пріоритетними є площі, що знаходяться на кращих ґрунтах та розміщені по кращих попередниках. Так, для зернових культур це є чорний пар, зайнятий пар, багаторічні трави, вико-вівсяні і горохово-вівсяні суміші на зелений корм, зернобобові, картопля і кукурудза на силос.

Посіви мають бути чистими від бур’янів та якнайменше ураженими хворобами (особливо інфекційними) впродовж усієї вегетації рослин.

До культурних рослин, насіння яких важко відокремлюється від насіння основної культури (за очищення), відносять:

  • у пшениці – ячмінь, жито, тритикале, овес;

  • у ячмені – пшеницю, жито, тритикале, овес;

  • у вівсі – ячмінь, пшеницю, тритикале, жито;

  • у житі – пшеницю, тритикале, ячмінь, овес;

  • у тритикале – пшеницю, жито, ячмінь, овес;

  • у просі – сорго (цукрове та віничне), суданку;

  • у гречці – пшеницю, тритикале, ячмінь.

   Для насінницьких посівів на яких вирощуються гібриди обов’язковим є дотримання схем посіву та співвідношення чоловічих і жіночих рослин в посіві, визначеного власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту.

   При прийнятті рішення про відведення насінділянки необхідно враховувати, що для отримання запланованої кількості якісного насіння важливим є додержання рекомендованих технологій вирощування культури. На насінницьких площах на високому рівні та в оптимальні терміни повинно бути проведено удобрення, боротьба з бур’янами, хворобами та шкідниками та інші агротехнічні заходи.

        


 Головний спеціаліст відділу контролю в

сфері насінництва та розсадництва  

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                    В.М. Половець


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано