Наша сучасниця Тетяна Кісільова: "Я ЩАСЛИВА, БО ЗАЙМАЮСЬ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ В КОМАНДІ МХП"
Не так давно ми знайомили своїх читачів із жінкою, яка на Миронівському ЗВКК зайняла посаду, що традиційно вважалась "чоловічою" – Антоніна Володимирівна Волкова очолила відділ ремонту і обслуговування будівель та споруд. А на її попереднє місце роботи прийшла теж жінка. Вже більш як пів року інженером-будівельником тут працює Тетяна Олександрівна Кісільова.
Ось так на підприємстві руйнують стереотипи про "нежіночі" посади і професії.
Пані Тетяна вважає такі стереотипи дивними.
– У нас ніколи до жінки не ставились так, ніби вона з чимось не справиться. Справиться завжди. Такі ми, українки! – говорить інженерка. – Ось зараз чоловіки воюють, а жінки все роблять. Як не вміємо чи не знаємо, то обов'язково навчимось.
Її будівельна професія – це не просто свідомий вибір, а дитяча мрія, яка здійснилася. Тетяна з родини будівельників: тато, мама, мамині батьки. Сім'я їздила з будови на будову. Закінчувала школу дівчина біля моря, в Криму, тому вважає себе кримчанкою. Згодом вступила до ВУЗу і по закінченню стала спеціалістом з водопостачання і каналізації промислового та цивільного будівництва. Працювала на будовах, на фільтрувальній станції, яка забезпечувала водою цілий регіон. А потім опанувала омріяну архітектуру - відкрила власну справу й зайнялась розробленням архітектурно-дизайнерських проектів квартир, будинків, бізнес-центрів і разом з тим укомплектовувала будови плиткою, сантехнікою. То була цікава робота, насичена спілкуванням і відрядженнями в Європу.
- Ми в 2014-ому виїхали з Донецька. Просто кинули все, як зайшла та орда. Там неможливо стало жити, це гетто. Навіть думати не могла про те, щоб оформити російський паспорт. Це для мене табу!
Так Тетяна з сім'єю оселилась у Києві. Продовжувала займатись своїм бізнесом. А тут ще одне лихо – пандемія коронавірусу. Стало важче з замовленнями, орендою, тому прийняли рішення придбати будиночок на Київщині і знайшли його в селі Козин Миронівської громади. Продовжувала працювати в столиці аж до початку вторгнення росії. Коли син пішов на війну, Тетянине серце рвалось до нього. Теж хотіла на фронт. Готова була все робити – готувати їжу хлопцям, перев'язувати – на щось би згодилась. Та син наполіг, щоб лишалась вдома – так йому буде спокійніше. Тоді стала шукати роботу. Відстежувала вакансії і коли натрапила на оголошення, що в МЗВКК потрібен інженер-будівельник, зрозуміла, що це її місце.
– Я дуже багато чула про компанію МХП, бачила борди. А на початку 2000-их чоловік навіть працював на перших розвозках продукції Наша Ряба, – розповідає Тетяна. – Мені пощастило, що МЗВКК так близько. Надійне підприємство, яке дає працівникам соціальний захист. Поїхала на співбесіду і мене прийняли. Спочатку був період ознайомлення з виробничим процесом, цехами, обладнанням, бо все таки тут своя, нова для мене, специфіка. Та з усім вже розібралась. Тепер я тут у своєму руслі. Робота звична. Працюю у такому ж режимі, як працювала все життя. Малюю ескізи, продумую, рахую. Технічних завдань багато. Постійно ведуться ремонти, реконструкція в цехах, щось нове на території будується. І я розробляю ідеї: який вигляд це буде мати, як буде облаштоване. Звикла працювати в такому темпі, щоб нічого не відкладати на завтра. Компанія цінує мене як профі та особистість.
За період від жовтня минулого року, відколи Тетяна Кісільова зайняла посаду інженера-будівельника, вона вже стала своєю в колективі. Тут зрозуміли – це хороша фахівчиня, на своєму місці. Взагалі в МХП працюють такі люди, з якими працювати дуже легко й просто.
Тетяна Олександрівна задоволена роботою будівельної бригади, тим, як хлопці виконують поставлені завдання. А ще в захваті від керівниці, яка мотивує своїм прикладом розвитку та зростання .
– Антоніна – це людина-вогонь. Сильний керівник і організатор, надійний тил, – ділиться враженнями від спільної роботи і спілкування. – Я рада, що доля звела мене з нею.
У воєнних реаліях жінка живе сьогоднішнім днем. Її тримає робота і віра. Очікування дзвінка від сина щоразу, мов занурення в ополонку, коли набереш повітря і чекаєш. А як він обізветься, то можна дихати далі.
Відволікає в'язання. Це для жінки, мов заспокійливе. Так само і малювання. Її картини – в більшості пейзажі та абстракція, що виникає в уяві.
Тетяна мріє, щоб у дітей було майбутнє, щоб вони нарешті народили їй внуків. "Я їм стільки всього нав'яжу! – обіцяє. – Тільки б Україна вирвалась з цих страшних російських щелеп, все витримала."
А на роботі інженерці приємно, коли створені нею ескізи стають проектами, що реалізуються.
– Хочеться, щоб реалізувалося все задумане, – каже. – Це підприємство живе. Я відчуваю, як тут пульсує життя, яка перспектива. Відчуваю себе частинкою потужної команди МХП. Я щаслива людина, бо займаюсь тим, що мені подобається.