Фото без опису

 

У Миронівській громаді компанія МХП присутня вже понад 25 років і тут знаходяться три великих її підприємства. Та одне з них - МЗВКК - стало початком історії компанії та  індустрії виробництва комбікормів. Це було перше власне підприємство, яке забезпечувало кормом курей птахофабрик компанії. МХП сьогодні – лідер у виробництві комбікормів по Україні.

 

Як працює підприємство, як підтримує громади та піклується про працівників розповів Олександр Жукотанський, Голова ради директорів, Головний виконавчий директор ПрАТ «МЗВКК», відповідає на важливі питання.

МХП — міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій. Ми працюємо в агро, виробництві продуктів харчування, ритейлі та експорті, постачаючи продукцію до понад 70 країн світу. Компанія об'єднує понад 32 тисячі працівників в Україні та за кордоном, МХП регулярно потрапляє в рейтинги кращих роботодавців України. Виробничі потужності є в 13 областях України та  в Словенії, Хорватії і Сербії. Земельний банк МХП складає 360 000 гектарів. Дочірні підприємства МХП працюють у Нідерландах, Великій Британії, Саудівській Аравії та інших країнах.

 

МЗВКК – підприємство з виробництва готових кормів, олії та круп. На сьогоднішній день наш завод разом з двома іншими підприємствами комбікормового напрямку МХП виготовляють третину від всієї кількості комбікорму, який виробляється в Україні. МЗВКК це злагоджений механізм, який налічує 25 підрозділів, що взаємодіють один з одним та на яких працює понад 550 співробітників, а це в основному жителі Миронівської громади, де  знаходяться три великих підприємства  МХП, тому соціальна й корпоративна відповідальність компанії у цьому регіоні дуже висока.

 

На сьогодні компанія МХП – найбільший платник податків у Миронівській громаді.

Біля 60% податків Миронівської громади – це кошти, сплачені підприємствами МХП.

Внесок МХП до громади — 653 млн грн за 2024 рік, з урахуванням розмежування податків до обласного та державного бюджетів. А це дає можливість покращувати інфраструктуру,  спорт, культуру, благоустрій та створювати комфортні умови для населення й можливості для наших дітей. Податки - це ресурс, яким сьогодні вміло розпоряджається місцева влада.

 

 

У нашій громаді проводить діяльність Благодійний фонд “МХП-Громаді”, що можете розповісти про це?

Фонд “МХП-Громаді” - це наш стратегічний партнер і спільно ми розвиваємо Миронівську громаду, аби тут хотілося жити, тому й втілюємо ряд проєктів за участі й органів місцевої влади.

Це - реалізація та втілення проєктів, в яких мешканці громад самі можуть стати рушіями змін. Серед флагманів - конкурс соціальних ініціатив "Час діяти, Миронівщино!", “PROзростання”, конкурс бізнес-ідей "Роби своє". Минулого року відкрили адаптивний клуб для військових та ветеранів в межах конкурсу “Час діяти, Нестримні!”

Такий запит на гранти демонструє, що українці хочуть працювати, створювати робочі місця та наповнювати місцеві бюджети. І ми, маючи експертизу в цьому, готові надати всебічну підтримку в розвитку локального бізнесу. Один з принципів компанії: великий бізнес тільки тоді буде успішним, якщо будуватиме навколо себе екосистему малих і середніх бізнесів.

Важливим сьогодення також є й підтримка здоров’я мешканців громад, тому компанія спільно із фондом “МХП-Громаді”, місцевою владою та партнерами запровадили і вже традиційно щороку втілюють такі проєкти, як “Жіноче здоров’я”, “Лікар для села” та “Мобільні аптечні пункти”.

А що стосується культурної ідентичності, то ми створюємо і поширюємо важливі для нас цінності і сенси. І цей рік розпочали тим, що відкрили й презентували проєкт Миронівського краєзнавчого музею “СПАДОК. Одяг Миронівщини кінця 19 початку 20 століття” та відкрити власний кінопростір на базі базового будинку культури у межах проєкту "Кіно заради Перемоги!".

У межах конкурсу «Час діяти, Нестримні!» у Миронівці відкрили адаптивний клуб для ветеранів та людей з інвалідністю. «Миронівський простір здоров’я» від Миронівської міської ради –  один з 15 переможців конкурсу, який на умовах співфінансування отримав грантову підтримку від  Благодійного фонду «МХП-Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України.  Загальний бюджет даного проєкту складає 600 тис. грн.

Розвиток адаптивного спорту — це важлива інвестиція у здоров’я, добробут та майбутнє громад. Підтримуючи такі ініціативи, ми робимо крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має шанс на новий старт, незалежно від життєвих обставин.

Загалом протягом 2024 року близько 30 таких проектів ми спільно із партнерами підтримали у нашій громаді. Цей рік має бути ще більш плідним.

Розкажіть про взаємодію із військовими та ветеранами! Як компанія їх підтримує?

 

В МХП, як соціально відповідальній компанії, розуміють, що адаптація та інтеграція демобілізованих залежить не тільки від держави. Це наш спільний виклик та задача. Україна має відновлюватись і люди, які нас захищали, мають бути максимально залучені до відбудови.

 

«МХП Поруч»‎ – програма індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів, їхніх родин та тих, хто чекає близьких з війни. Спрямована на співробітників та жителів громади, в яких працює компанія. Програма підтримує військових, ветеранів та їхні родини під час служби та після повернення з війни, це: гуманітарна допомога військовим частинам, медобстеження, лікування і реабілітація, юридична та психологічна підтримка, соціальна реінтеграція, професійна адаптація й гаряча лінія, яка доступна 24/7.

 

Вже понад рік функціонує Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, його координатори системно забезпечують індивідуальний супровід та комплексну підтримку захисникам, ветеранам, їхнім родинам та жителям громад.

 

Можливість жити й працювати нам дають захисники й захисниці, ми ж у свою чергу підтримуємо їхнє прагнення донатами. Так працівники напряму елеватори й комбікормове виробництво започаткували новий вид благодійності - щомісячно віддавати частину своєї заробітної плати до фонду “МХП-Громаді. Таким чином ми швидко закриваємо потреби наших колег-військових і колективом МЗВКК вдалось придбати військового обладнання на суму понад 2 млн грн, а це допомога 18 військоввим частинам, де служать працівники заводу та жителі нашої громади. Важливість цих донатів у тому, що кожен запит військового закривається швидко і вчасно.

 

Для тих, хто чекає рідних з війни і для їхніх дітей проводимо ряд заходів та активностей, на яких родини можуть розвантажитись та поповнити внутрішній ресурс. Неодноразово спілкувались із ветеранами у неформальній обстановці.

 

Історія Ярослава Гуленко ілюструє як програма підтримує ветеранів. Ярослав працював на Миронівському заводі з виготовлення круп і комбікормів з 2016 року і до повномасштабного вторгнення був на посаді майстра лінії брикетування відходів. А 4 квітня 2022 року став на захист країни. Колеги підтримували зв’язок із захисником, допомагали йому та його побратимам: долучились до збору на закупівлю генератора та виготовляли буржуйки. В серпні 2023 року через поранення Ярослав повернувся додому, пройшов лікування та реабілітацію. У межах програми «МХП Поруч» Ярославу запропонували нову посаду, бо попередні обов'язки стало складно виконувати через отримані на війні поранення. Нині він фахівець з питань спорту у спортзалі МЗВКК. 

Знаємо, що у компанії є мотиваційні програми для співробітників. Розкажіть детальніше про роботу з персоналом.

Вже багато років на заводі існує мотиваційна програма, яку ви раніше знали, як “Дошка пошани”. Минулого року ми її дещо трансформували і вдосконалили: тепер вона має назву “Визнання року” й диференційована під 4 номінації “командна робота”, “індивідуальні досягнення”, “ініціативність” та “соціальна залученість”. Це дало змогу  трішки розширити програму і зробити її більш прозорою, щоб люди могли номінувати своїх колег, а керівники затверджували. Тож 22 співробітники в кінці минулого року отримали свої нагороди.

Щорічно ми проводимо комплексне анонімне опитування задоволеності та залученості працівників з метою збору зворотного зв'язку, виявлення причин незадоволеності персоналу та визначення зон для вдосконалення. Результати 2024: показник eNPS ​(employee Net Promoter Score)​ у МЗВВКК - 81% і це прекрасний результат. Така комунікація зі співробітниками дає можливість дізнатись про те, що подобається в компанії і що потрібно на їхню думку вдосконалити. У результаті відповідей ми дізнаємось, що люди вдячні компанії за допомогу мобілізованим, за постійний розвиток, цінності, що багато хто задоволений можливістю навчатись та розвиватись, мати кар’єрне зростання тощо. Також давали зворотній зв’язок щодо діяльності підприємства, внутрішньої атмосфери, розміру заробітних плат. Тож ми прислухаємось до співробітників і завжди створюємо кращі умови праці.

У квітні 2024 року відбувся плановий перегляд заробітних плат в межах 15%, однак з урахуванням ринкового рівня зарплатної плати та річної оцінки результативності персоналу. Також у жовтні 2024 року був проведений додатковий точковий акцент по підняттю на овер критичні посади для бізнесу та дефіцитні на ринку праці .

Паралельно ми організовуємо мотиваційні поїздки для працівників і того року 45 співробітників різних посад та підрозділів їздили на відпочинок у Карпати. Також були організовані дитячі поїздки й не лише для мобілізованих працівників, а й для всіх наших працівників. А спільно із фондом “МХП-Громаді” провели змагання між підприємствами МЗВКК, Легко та ВП Миронівка ТОВ “НВФ “Урожай” “Тато, мама,я - спортивна сім’я”, де брали участь 16 родин і призові перше та друге місце взяли родини МЗВКК:  Ярослава Гуленка, фахівця зі спорту МЗВКК та Романа Свистуна, оператора виробничої дільниці.

А як щодо молоді? Ми неодноразово бачили новини про залучення студентів!

 Для компанії МХП підтримка молодих фахівців - це інвестиція у розвиток та успіх. Саме тому вона створює всі умови для розвитку молодих талантів, серед них: практикування, стажування на підприємствах та програма дуальної освіти, яка дозволяє студентам бути офіційно працевлаштованими, отримувати зарплатню та пакет соціальних пільг, серед яких безкоштовне проживання, харчування та доїзд до роботи.

Тож ми залучаємо студентів і співпрацюємо із навчальними закладами. Минулого року 16 студентів різних навчальних закладів проходили практику на нашому підприємстві. Важливим є той факт, що троє з них залишились з нами після практики. Три молодих фахівця нині у штаті заводу у відділ енергетики, на виробництві комбікормів та у лабораторії.

Зазначимо, що для легшої адаптації молоді з ними працювали наставники. Насправді це масштабна програма під назвою “Наставництво”, це процес ефективного навчання та підтримки нових співробітників, з метою оперативного залучення «новачків» у виконання функціональних обов'язків і діяльність підприємства й вона набирає обертів в компанії. На кожному підрозділі декілька досвідчених спеціалістів пройшли спеціалізоване навчання й отримали сертифікат. Саме вони стають для молоді мотивацією, психологічною та професійною підтримкою й зворотним зв’язком. Відповідно наставники теж отримують винагороду, це також і їхня мотивація співпрацювати із молоддю.

Декілька років вже як МХП трансформується у кулінарну компанію. Чи завершився цей процес? Що можете розповісти про кулінарність?

Кулінарне виробництво розвинене. Й багаторічна експертиза у виробництві їжі, багаторівнева структура контролю якості та безпечності дозволяє МХП розвиватися й пропонувати споживачам різноманітну якісні та смачні продукти харчування.

Компанія розвиваємо понад 15 брендів їжі у різних форматах – від охолодженого й формованого мʼяса до готових страв і снеків. Наш фокус на non-commodity продукції (продукції з доданою цінністю) — це зручніше для споживача і перспективніше для української економіки.

 Щоб продукти МХП були доступні для споживачів, ми працюємо з сотнями партнерів у різних куточках України (дистрибʼютори, торгові мережі) та спільно з партнерами-франчайзі розвиваємо ритейл та заклади фастфуду.

Про якість. Продукція виробництва МХП проходить багаторівневий контроль якості та безпечності на всіх етапах – від вирощування до транспортування готової продукції до полиць супермаркетів та реалізації у власних точках продажу.

Ми вивчаємо міжнародний досвід, впроваджуємо вимоги найсуворіших міжнародних стандартів, проходимо регулярні аудити й підтверджуємо сертифікацію, розробили власну політику якості, контролюємо всі етапи виробництва продукту. Міжнародні стандарти, відповідно до яких сертифіковані підприємства МХП з виробництва продуктів харчування: BRCGS Food, GLOBALG.A.P., ISO 22000 (ДСТУ ISO 22000), HALAL CERTIFICATE, KOSHER CERTIFICATE

 Яку роль відіграє агро для кулінарності МХП?

Агро  –  один із напрямів, завдяки якому МХП підтримує продовольчу безпеку. Відповідно й комбікорм, який ми виготовляємо, годує курей, з м’яса яких готуємо безліч страв для споживання. В цьому й полягає вся роль агро в компанії!