НОРОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ: ЯК ЦЬОМУ ЗАПОБІГТИ.

НОРОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ: ЯК ЦЬОМУ ЗАПОБІГТИ.

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) стійко посідають одне з перших місць серед усіх інфекційних захворювань, характеризуються широкою розповсюдженістю, високою частотою розвитку тяжких форм і ускладнень, що несуть безпосередню загрозу для життя. Серед безлічі вірусних інфекцій, які легко «хапають» діти, є окрема група вірусів, що викликають гастроентерити — запалення шлунково-кишкового тракту. Блювота, біль в животі, діарея — у 90% випадків це не «отруєння» (харчова токсикоінфекція), а гостра вірусна інфекція ( «кишковий грип»), викликана норо-, рота-, астро-, адено- або якимось з ентеровірусів. На першому місці серед збудників знаходиться вірус Норуолк.

Вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу,

Вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу,

Упродовж вересня-жовтня на території Миронівської громади по польових, лісових угіддях та чагарниках буде проводитися пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу, методом розкладання приманок з вакциною у вигляді брикетів. В разі виявлення брикетів з вакциною - не розбивати, не топтати та не порушувати їх цілісність!

Щодо профілактики «пташиного грипу»

Щодо профілактики «пташиного грипу»

У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації у світі щодо грипу птиці, зокрема з вересня по листопад 2022 року в країнах Європи зареєстровано 763 спалахи високопатогенного грипу птиці в 23 країнах, у т. ч. що межують з Україною, враховуючи шляхи міграції цільових видів перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на розширення зони високого ризику виникнення грипу, значну концентрацію поголів’я птиці, існує ризик занесення та розповсюдження грипу птиці з I декади грудня 2022 року по III декаду лютого 2023 року.

До уваги споживачів харчових продуктів

До уваги споживачів харчових продуктів

Через масовані обстріли критичної інфраструктури в Україні введено екстренні аварійні відключення електроенергії, в тому числі в Київській області.

Що необхідно знати про кишкові інфекції.

Що необхідно знати про кишкові інфекції.

З настанням літа все частіше  у засобах масової інформації з'являються повідомлення про випадки  масових харчових отруєнь та кишкових інфекцій.   А що ж таке харчові отруєння та кишкові інфекції ? Як уникнути цього захворювання?

Обережно, ботулізм!

Обережно, ботулізм!

Ботулізм – це гостра токсикоінфекція. Збудники ботулізму широко поширені в природі та виявляються в кишечнику домашніх і диких тварин, водоплавних птахів, риб. Потрапляючи у зовнішнє середовище, спори довгий час зберігаються і накопичуються. Практично всі харчові продукти, забруднені ґрунтом або вмістом кишечника тварин, птахів, риб можуть містити спори або вегетативні форми збудників ботулізму. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не можна виявити візуально.