Як уберегтися від харчових отруєнь у спеку

Як уберегтися від харчових отруєнь у спеку

Літо традиційно є періодом підвищеної захворюваності як на кишкові інфекційні захворювання так і на харчові отруєння. На разі тривають літні спекотні дні,  та наявні перебої з постачанням електричної енергії, що сприяють виникненню харчових отруєнь.

Вірусний гепатит А та його профілактика

Вірусний гепатит А та його профілактика

  З настанням літньої пори року підвищується міграція населення відповідно збільшується ризик захворювань на гострі кишкові інфекції, а також вірусний гепатит А. Гепатит А — захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Найбільш розповсюджені симптоми: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі (до кольору пива), жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей. Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми. Особливо небезпечними є хворі із скритою, тобто безжовтушною формою, які не звертаються до лікувального закладу, а займаються самолікуванням кишкової інфекції, відвідують громадські місця, місця купання і т.п. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–35 днів. Перебіг хвороби може бути як в легкій, так і у важкій формі. Основний ризик інфікування вірусом гепатиту А пов’язаний з відсутністю безпечної води і недотриманням правил санітарії та гігієни, тому хворобу і називають ще хворобою брудних рук. Чому саме ці фактори є небезпечними? Вірус гепатиту А зберігає свою життєдіяльність у воді від 3-х до 10 місяців, у сухому середовищі при кімнатній температурі – протягом тижня, у випорожненнях хворої людини – до 30 діб.

До уваги пасічників!

До уваги пасічників!

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за № 282/35904 затверджено новий «Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки», яким визначено процедуру видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, новий бланк паспорта та бланк заяви.

БОТУЛІЗМ -ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

БОТУЛІЗМ -ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

  Через російську військову агресію, масові руйнування інфраструктури, припинення планових заходів державного нагляду (контролю) операторів ринку, з настанням весняно-літнього сезону збільшується ризик ускладнення санітарно-епідемічної ситуації щодо гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Саме в ці місяці ускладняється епідемічна ситуація щодо захворювання на ботулізм. Багато людей самі готують, консервують і продають консервовану продукцію на ринках. Купувати треба тільки в офіційних місцях продажу, звертаючи увагу на режим термічної обробки продукту та показники безпеки.

Що потрібно знати власникам домашніх тварин!

Що потрібно знати власникам домашніх тварин!

В час інформаційних технологій та інтернетизації майже кожен власник домашньої тварини черпає безліч інформації з мережі Інтернет і, власне, дійсно розуміється в питаннях утримання свого улюбленця. Незважаючи на таку високу обізнаність, у власників можуть виникати нові питання щодо утримання улюбленців або профілактики інфекційних захворювань на які треба знову шукати відповіді. Тому хочемо звернути увагу громадян на законодавчі акти щодо правил та умов утримання тварин в домашніх умовах.