Е-лікарняний: актуальні роз'яснення для громадян

Е-лікарняний: актуальні роз'яснення для громадян

З 1 жовтня 2021 року Україна перейшла на електронні лікарняні. Відтепер громадяни не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши, матимуть змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного.

Електронні листки непрацездатності

Електронні листки непрацездатності

?Щодня в Україні зростає кількість медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які лікарі створюють для пацієнтів замість видачі звичних паперових лікарняних. Перехід від листків непрацездатності на паперових носіях до електронних розпочато з 1 червня 2021 року та відбувається поступово. Усі медичні установи України повністю перейдуть на лікарняні з 1 жовтня 2021 року (відповідно до змін, внесених Наказом МОЗ від 28.08.2021 № 1835).

В Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій з 1 липня 2021 року

В Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій з 1 липня 2021 року

Відповідно до норм чинного законодавства передбачено, що мінімальний розмір пенсії не може бути менший, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Така величина на сьогодні становить 1769 грн, і вже починаючи з 1 липня 2021 року ця величина буде дорівнювати 1854 грн. Тобто на 85 грн збільшиться розмір мінімальної пенсійної виплати.

Перерахунок пенсій «Чорнобильцям»

Перерахунок пенсій «Чорнобильцям»

Інформуємо, що 29.06.2021 був ухвалений Закон України від 29.06.2021 № 1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон).

Електронна трудова книжка – зручний та доступний сервіс від Пенсійного фонду України.

Електронна трудова книжка – зручний та доступний сервіс від Пенсійного фонду України.

Сервіс дозволяє подавати через вебпортал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) підписані кваліфікованим електронним підписом скановані копії паперових трудових книжок, інших документів, які підтверджують трудову діяльність працівника.

Підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи

Підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи

01 липня 2021 року опубліковано Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Легальна заробітна плата – запорука стабільного та захищеного майбутнього

Легальна заробітна плата – запорука стабільного та захищеного майбутнього

Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від набутого страхового стажу та офіційно задекларованого заробітку, з якого сплачено єдиний внесок. Тож кожний роботодавець зобов'язаний забезпечити працівникам належне офіційне працевлаштування, достойну оплату їх праці, своєчасної та у повному обсязі сплати єдиного внеску. В реаліях сьогодення, значна кількість роботодавців виплачує своїм працівникам «нелегальну зарплату», яка офіційно не відображається та не оподатковується, не замислюючись над їхнім майбутнім соціальним захистом та пенсійним забезпеченням. В той же час, самі працівники, зацікавлені у більших заробітках, не вимагають від роботодавців належного оформлення та відображення у звітності заробітної плати в повному обсязі. У чому ж полягає небезпека для таких байдужих працівників? Погоджуючись на нелегальні умови праці людина не усвідомлює, що втрачає право на належний соціальний захист, а в майбутньому ризикує залишитися без права на достойні пенсійні виплати та гідне існування. Крім цього, під час здійснення трудової діяльності вона не має жодних інструментів захисту своїх законних прав та гарантованих державою соціальних виплат – оплату тимчасової непрацездатності, щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв'язку із вагітністю і пологами тощо. А внаслідок не сплати роботодавцем єдиного соціального внеску втрачає страховий стаж, необхідний для призначення пенсії. Шановні працівники! Пам’ятайте про важливість набуття страхового стажу, не дозволяйте порушувати свої законні права на соціальне та пенсійне забезпечення, будьте пильними та відповідально ставтеся до оформлення трудових відносин з роботодавцем та відображенням ним у звітності «реальної» заробітної плати. Для цього у Вас є зручна можливість самостійного контролю за ситуацією щодо зарахування стажу, перегляду персональної інформації щодо сум задекларованих заробітків та сплачених внесків в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Зареєструватись/авторизуватись на цьому електронному сервісі можна, звернувшись до ПФУ, отримати код доступу, або за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID. Дбайте про своє майбутнє сьогодні, щоб не втратити право на пенсійне забезпечення з настанням пенсійного віку.