Ввезення на територію України  насіння і садивного матеріалу сорту,   не занесеного до Реєстру сортів рослин  України, але занесеного до  Переліку сортів рослин ОЕСР

Ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту,  не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР

Відділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що 8 вересня 2023 року Уряд прийняв Постанову № 964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку.

Американський білий метелик (Hyphantria cunea)

Американський білий метелик (Hyphantria cunea)

Американський білий метелик відноситься до метеликів родини Ведмедиць. У «раціоні» цього шкідника більше двохсот видів різних сільськогосподарських і садових культур: персик, айва, абрикос, волоський горіх, яблуня, вишня, черешня, слива, шипшина, груша та інші. Відрізняючись всеїдністю і дуже високою плодючістю, ці метелики здатні завдавати величезної шкоди сільському господарству.

Проведення польового оцінювання посіву або насадження

Проведення польового оцінювання посіву або насадження

Відповідно до змін   Постанови затвердженої  Кабінетом Міністрів Українивід 11 листопада 2022 р. № 1274 «ЗМІНИ, що вносяться до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння  та/або садивний матеріал»  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області доводить до відома  суб’єктів господарювання насінництва та розсадництва    (далі — заявник), що планують виробництво насіння необхідно провести польове  оцінювання посіву або насадження за місцем знаходженням посіву або насадження подавши   заявку на визначення сортових якостей насіння та садивного матеріалу до органу  із сертифікації.

Безпека бджіл при застосуванні пестицидів

Безпека бджіл при застосуванні пестицидів

Бджола є найбільш корисною у господарстві комахою нашої планети, адже завдяки їй люди з давнини мають можливість ласувати медом. Ще в давні часи люди навчилися спеціально розводити бджіл, а мед, отриманий з їх допомогою, протягом століть служив, як улюбленими солодкими ласощами, так і ліками, так і важливим інгредієнтом при створенні алкогольних напоїв, таких як медовуха, що користувалася великою популярністю ще у наших далеких предків у часи Київської Русі. Так що бджола з давнини є вірним другом людини і про неї наша сьогоднішня стаття.