Служба з надзвичайних ситуацій інформує
- Інформація інших установ
- Служба з надзвичайних ситуацій інформує
ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЖНИВ
До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження й запалювання. Їх також слід оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння (комбайни й трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником і штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до збирання врожаю, зобов’язані пройти протипожежний інструктаж. Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, 10 см якого повинні безпосередньо торкатися землі. Збиральну техніку потрібно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Під час роботи комбайна з підбирачем слід пильнувати, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. Якщо таке сталося, слід негайно зупинити комбайн і звільнити зубці. Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження залізниць і шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави можна розташовувати на відстані не ближче ніж 30 м від хлібних масивів. Перед дозріванням колосові (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торфових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше як 4 м завширшки. У період воскової стиглості збіжжя, перед косовицею, хлібні масиви слід розбити на ділянки площею не більше ніж 50 га. Між ділянками потрібно виконати прокоси не менше ніж 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів слід негайно прибирати. Посередині прокосів проорюється смуга не менше ніж 4 м завширшки. Тимчасові польові стани слід розташовувати на відстані не ближче ніж 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше ніж 4 м завширшки. Кожен хлібний масив площею понад 25 га, з якого збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі. У разі використання групового методу збирання зерна до складу збирально- транспортних загонів потрібно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авто гноївкорозкидачі, водороздавачі та інші), пристосовані до гасіння пожеж зернових. Зернотоки слід розміщувати на відстані: від будинків і споруд – не ближче ніж 50 м, від хлібних масивів – не ближче ніж 10 м. Майданчик для току слід ретельно очистити від рослинного покриву. Стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати на відстані не ближче ніж 100 м від хлібних масивів. Полювання на хлібних масивах і поблизу них забороняється.
Основні правила поведінки на воді, біля водоймищ
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.
БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ! ПУСТОЩІ З ВОГНЕМ - НЕДОПУСТИМІ!
Пустощі з вогнем призводить до дуже сумних наслідків. Діти, залишившись вдома самі без нагляду дорослих, шукають собі заняття. Попавши на очі сірники стають причиною пожежі. Бажання проекспериментувати шляхом підпалу різних матеріалів, відсутність навичок поводження з сірниками призводить, як правило, до сумних наслідків, як для самих дітей, так і для оточуючих. Що потрібно робити для того, щоб уникнути пожежі від дитячої пустощі з
Пожежна безпека в побуті
Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу. Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Про це свідчить аналіз причин пожеж, що відбуваються. Зокрема, найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками. За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки. Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.
Обухівський район: рятувальники дбають про забезпечення пожежної безпеки жнивної кампанії 2023
Обухівський район: рятувальники дбають про забезпечення пожежної
Комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання в м. Миронівка Миронівської міської територіальної громади
Інспекторський склад Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області спільно з поліцейським офіцером громади Обухівського РУП ГУ НП в Київській області та фахівцем соціальної роботи КУ Миронівського центру надання соціальних послуг, провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання м. Миронівка, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі. Працівники ДСНС нагадали громадянам про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у побуті. Довели статистику пожеж та основні причини їх виникнення. Крім цього було наголошено на правилах пожежної безпеки в екосистемах, дій при виявлені вибухонебезпечних предметів та дій при отримані сигналу «УВАГА! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!». Всім вручили профілактичні листівки на протипожежну тематику з вказаними заходами застережливого характеру. Люди запевняли рятувальників, що правил життєдіяльності у побуті дотримуються, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь. Як показує практика такі комплексні відпрацювання, без сумніву, дають надзвичайно велику користь для громади. Схожі заходи систематично проводяться і в інших населених пунктах. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по справжньому безпечним.
Обухівський район: рятувальники дбають про забезпечення пожежної безпеки жнивної кампанії 2023
З метою попередження виникнення пожеж і загорянь на хлібних масивах, працівники Обухівського районного управління проводить інформаційно- профілактичні заходи з працівниками сільгосппідприємств. Особливу увагу рятувальники звернули на дотримання правил пожежної безпеки під час збору урожаю. Представникам підприємства нагадали, що у відповідності до вимог правил пожежної безпеки, поля мають бути обкошені та оборані, також має бути забезпечена обов'язкова наявність попереджувальних знаків щодо заборони паління і користування відкритим вогнем.
Обухівський район: рятувальники ліквідували загорання господарчої споруди
23 червня о 13:15 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про загораня господарчої споруди с. Владиславка, вул. Заводська, 22. До місця виклику направлено черговий караул 14 Державної пожежно- рятувальної частини м. Миронівка. По прибуттю встановлено, що вогнем охоплено крівля господарчої споруди на площі 24 м.кв. Пожежу локалізовано о 13:34 та повністю ліквідовано о 14:43. На місці виклику працювало 7 чоловіки особового складу та 2 одиниця техніки. Причина пожежі встановлюється.