Маєш ідею — перемагай і роби своє!
12 березня стартував новий сезон конкурсу бізнес-ідей "Роби своє".
Фонд "МХП-Громаді" на підтримку бізнес-ідей в громадах планує спрямувати 10 млн грн. А кожен з переможців може розраховувати на грант для власної справи у сумі до 100 тис грн., — сказала під час презентації конкурсу, що відбулась у кулінарному центрі МХП, директорка фонду Тетяна Волочай:
— Пишаюся, що наш стратегічний донор — компанія МХП — працює і завдяки їй і ми маємо сили і ресурси працювати в цей важкий час. Спрямовуємо зусилля переважно на підтримку військових, допомогу обладнанням, ресурсами. Разом з тим фонд з перших місяців повномасштабного вторгнення займається відбудовою країни, відбудовою сталості громад. Ключовий показник життєздатності кожної громади — бізнес, бо коли він є, є зайнятість, нові сервіси продукти, є податки в бюджет. А ще майже всі бізнеси, які ми підтримуємо, підтримують військових і їх родини.
Цей конкурс існує з 2016 року. І в рік початку повномасштабної війни вже у квітні першим в Україні фонд підтримав мікробізнес. Гранти отримали близько 70 бізнес-ідей. За останні два роки підтримано понад 150 мікробізнесів на загальну суму 18 млн грн. У 2023 році об'єднали зусилля з Українським ветеранським фондом за підтримки міністерства у справах ветеранів. Фінансування отримали ініціативи 10 ветеранів та їх родин.
У новому етапі конкурсу "Роби своє" теж особливу увагу хочемо приділити бізнесам ветеранів і їх родин. Це наше свідоме рішення — підтримати тих, хто віддав своє здоров'я у боротьбі за Україну, хто втратив рідних на війні, але залишається незламним і хоче розвивати свої громади. У цей час важливо об'єднуватися і бути один для одного опорою. Через єднання ми можемо досягти перемоги добра над злом.
Яким буде конкурс цьогоріч, чим відрізнятиметься від попередніх, розповів керівник відділу національних проектів Благодійного фонду "МХП –Громаді" Володимир Панченко.
— У цьому році буде охоплено більшу територію — вже 13 областей.
У нас два ключових напрями. І перший — не про фінансування, а про навчання. Адже учасникам конкурсу, які ніколи не були в бізнесі, спочатку потрібно зареєструватись як фізична особа-підприємець. Для них розроблено навчальну програму. А для переможців проводитимуться курси від провідних фахівців з маркетингу, бізнес-планування і довготривалий бухгалтерський супровід — аж до етапу звітування, — пояснив Володимир Панченко.
В цьому році збільшено фінансування. Благодійний фонд бере на себе не тільки виплату грантів, а й їх оподаткування. Обов'язкова умова — співфінансування. Учасникам потрібно вкласти аналогічну гранту суму — від 100 тисяч. Друга вимога — проекти мають бути корисними для громади, мати соціальний ефект. Це — створення робочих місць, надання послуг, потрібних людям, покращення інфраструктури.
Конкурс "Роби своє" — для тих, хто має ідеї. І важливо, щоб ці ідеї були життєздатними.
Грантові кошти можна спрямувати на закупівлю обладнання, сировини. матеріалів, послуг.
На презентації прозвучав заклик до ветеранів і їх родин — подаватись на конкурс. Як свідчать життєві історії переможців минулого року, що пройшли війну, полон, для них власний бізнес стає віддушиною від пережитого під час бойових дій.
Про це говорив і ветеран з Кагарлицької громади Олександр Мозговий. Він здобув грант і налагодив виробництво арголітових блоків. Побачив скільки зруйнованих будинків, споруд соціальної сфери — і все це треба відбудовувати. Краще не старими методами, а використати сучасні, екологічніші і дешевші у виготовленні матеріали, що матимуть перспективу. Його блоки на 75% складаються з деревини, решта — цемент і додаткові суміші.
Олександр подякував МХП і благодійному фонду за те, що допомагають ветеранам повертатися до цивільного життя.
Ще кілька історій українців, які в такі важкі часи не зламались, а започатковують бізнеси, розвивають, почули при оголошенні нового сезону конкурсу.
Дмитро Гринь з Вінничини заснував тепличний комплекс і вирощує полуницю — біологічно чисту і безпечну для здоров'я. Завдяки грантовому фінансуванню збільшив своє виробництво в три рази порівняно з 2022 роком. Забезпечує ягодами населення і продає розсаду. Планує збільшувати масштаби теплиць, поповнити асортимент сублімованою полуницею, полуницею в шоколаді, джемами. Тому знову хоче йти на конкурс, бо фонд "МХП – Громаді" дає можливість швидко розвиватись.
Юрію Душенку грант допоміг відновити втрачений внаслідок війни бізнес. Переїхавши на Черкащину, він взяв участь у конкурсі і тепер вирощує гриби. Його продукція вже відома, запустив навчальну програму, щоб люди могли вирощувати гриби вдома.
Артем Розкокоха з Баришівки після перемоги в конкурсі "Роби своє" займається виготовленням євродесертів і вчить виготовляти тістечка макарон за своїми рецептами. До речі, кондитер пригостив своїми неймовірними смаколиками учасників презентації.
Загалом у минулому році гранти від Благодійного фонду "МХП – Громаді" отримали 70 переможців конкурсу. Вони відкрили і масштабують власний бізнес переважно у напрямі продовольчої безпеки, побутових, інформаційно-освітніх послуг, енергетичної безпеки, охорони здоров'я.
У Миронівській громаді за два минулі роки завдяки участі в конкурсі "Роби своє" реалізовано 6 проектів.
Маємо мотивуючі приклади відкриття нового бізнесу і його масштабування. У 2022 році грант отримав проект "Операція по спасінню Beauty life". Це салон краси, який з початком війни перевезли з іншого міста через обстріли і почали розвивати в Миронівці. Він сьогодні працює і рухається в майбутнє.
У перший рік війни в нашому місті переселенці з Донецької області відкрили Центр розвитку дитини "Сенсорика" для дітей з особливими потребами. Це стало можливим теж завдяки конкурсу "Роби своє". Повіривши у власні сили і в підтримку Благодійного фонду "МХП – Громаді", засновники Центру подались на грант і в 2023 році. І знову перемогли та вклали кошти у вдосконалення свого проекту.
Ще один переможець конкурсу у 2022 році реалізував ідею з професійного виробництва прокладок до автомототехніки. Прагнучи до розширення бізнесу, у 2023 році підготував новий проект, і знову успіх.
Грантове фінансування від "МХП – Громаді" у минулому році здійснило мрію ще однієї миронівчанки, яка відкрила майстерню одягу "Katyur empress".
Тож спробуй і свій шанс отримати грант. Заявку на участь в конкурсі можна подати до 9 квітня за спеціальною формою на сайті https://doyourbusiness. com.ua/ А 9 травня буде названо переможців.
Тож, маєш ідею — подавай проект, вигравай і роби своє!