Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Партнерська зустріч у форматі діалогу "Миронівська ОТГ. Об'єднання заради майбутнього"

Дата: 23.10.2019 19:26
Кількість переглядів: 1433

Вчора в Миронівській ОТГ відбулася знакова подія – у формі круглого столу пройшла партнерська зустріч між керівництвом Миронівської міської ради, представниками ОБСЄ та сільськими головами Миронівського району. Головна тема заходу – «Миронівська ОТГ. Об’єднання заради майбутнього».

На початку заходу до присутніх з вітальним словом завернувся миронівський міський голова Віталій Савенко, який представив Ганну Єлісєєву – керівника проєкту «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні», Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

- Шляхом діалогу ми допомагаємо впроваджувати реформи, - сказала Ганна Єлісєєва. – Не перший рік співпрацюємо з Міністерством розвитку громад та територій. Маємо можливість залучати експертів, які працюють в сфері децентралізації. І за допомогою фахівців обговорювати актуальні питання, які турбують кожну зі сторін діалогу.

Працівники міської ради на чолі з керівником Віталієм Савенком запропонували запрошеним гостям переглянути презентацію, у якій показали здобутки у ключових галузях життя громади за 9 місяців її існування та перспективи. Після цього за допомоги фасилітатора діалогів Владислави Каневської та аналітика, фахівця з питань комунікації та децентралізації Олени Сас, залучених Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, відбулося обговорення презентованих матеріалів учасниками круглого столу. Кожен представник висловив своє бачення реформи та позицію щодо приєднання. Як виявилось, багато сільських голів мають бажання приєднатися, проте не кожне село має таку можливість через відсутність спільної межі з Миронівською ОТГ, а найближчі до громади села вагаються – приєднуватися чи ні.

Особливим гостем зустрічі став керівник Київського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування  Олег Любімов, який розповів про найпоширеніші проблеми, які виникають при об’єднанні громад:

- Є певний закон – де нема розвитку, там починається занепад. На превеликий жаль, ті села, які не об’єднуються, справді занепадають. У них нема бюджету розвитку, немає можливості впливати на систему освіти, на систему охорони здоров’я,  не мають багатьох повноважень. На жаль, багато хто в Україні не сприймає реформу децентралізації. І в більшості випадків, це районні ради та адміністрації. Вони категорично і різними способами роблять супротив ходу децентралізації. Маніпулюють фактами, цифрами, намагаються своїм авторитарним впливом натиснути на сільських голів, депутатів, актив села. Такі громади приречені, і такі райони, і такі керівники. Буває і друга позиція – коли всі чогось чекають – «весь район буде об’єднуватися і ми об’єднаємося». Це тому, що сільські голови не бажають входити до громад, бо бояться втрачати вплив, контроль над фінансами. Тут їм треба зрозуміти, що вони, сільські голови, керівники районних рад та адміністрацій, – слуги народу і інтереси людей мають стояти у них на першому місці. Є навіть такі сільські ради, які голосують проти об’єднання всупереч громадській думці і бажанню людей.

На завершення Олег Любімов звернувся до запрошених сільських голів:

- Треба нарешті зрозуміти, що децентралізація – це добре, це більші можливості, нові ресурси та горизонти, які відкриваються для кожного села. Тому я радий такій зустрічі, радий, що ми можемо започаткувати діалог між ОТГ і вами, сільськими головами. Миронівська громада довела, що вона чітко бачить шлях свого розвитку і на сьогоднішній день показала, що вміє користуватися своїми повноваженнями і додатковим фінансовим ресурсом для розвитку своєї території. Цей діалог вкрай важливий не для нас, не для міської ради, не для ОБСЄ, а вкрай важливий для ваших людей. Бо рано чи пізно вам прийдеться жити разом і від того, як ви зробите це об’єднання, залежить дуже багато.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано