Податкова служба інформує
- Інформація інших установ
- Податкова служба інформує
Щодо граничних обсягів доходу, встановлених для 1-3 груп єдиного податку для фізичних осіб - підприємців протягом 2022 року
Відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), а саме ст.291, передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
ФОП загальної системи оподаткування у річній декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності зазначає інші доходи з джерел походження з України та іноземні доходи
01 січня 2022 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними у звітному 2021 році. Водночас триває декларування фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування доходів, отриманих від провадження господарської діяльності та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність – доходів від такої діяльності.
Коли РРО/ПРРО можна не застосовувати, але обов’язковим є використанням РК та КОРО
З 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються:
Відповідальність за видачу розрахункового документа, у якому відсутні обов’язкові реквізити
СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі - ст. 3 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Як заповнюється книга обліку розрахункових операцій
Пунктом 5 глави 4 розд. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок), використання зареєстрованої на господарську одиницю книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО), передбачає:
Єдиний внесок у новостворених платників ЄП І та ІІ груп
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується ФОП:
Яким чином здійснюється реєстрація КОРО на господарську одиницю?
Відповідно до абзацу двадцять першого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями книга обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) – прошнурована і належним чином зареєстрована в контролюючих органах книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Чи обов'язково створення Z-звіту, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились
Відповідно до ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) або програмним РРО (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу.
Безкоштовне ПЗ для ПРРО. Як завантажити?
На офіційному вебпорталі (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/) розміщено банер «Програмні РРО» з інформацією про програмні реєстратори розрахункових операцій та програмне рішення «ПРРО Каса».
Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Річна податкова декларація про майновий стан і доходи подається у такі строки: