Жінки в технічних професіях: як МХП руйнує стереотипи та відкриває нові можливості
Сьогодні все більше жінок обирають професії, які традиційно вважалися чоловічими. Вони стають водійками, механіками, операторками складного обладнання і роблять це не гірше за чоловіків. Один із прикладів – Людмила Потапенко, яка працює операторкою пакувальних автоматів на м’ясопереробному заводі «Легко» та розвивається в цьому напрямку, доводячи, що бажання і професіоналізм важливіші за стереотипи.
Людмила на цій посаді вже понад пів року. Її шлях у професії був не простим, адже не всі сприймали її вибір серйозно.
На початку моєї роботи в цій сфері не всі вірили, що я зможу. Говорили: «Кидай, бо ж це чоловіча справа». Та, як показує практика, немає нічого неможливого – головне бажання.
Наразі, і в колективі, і вдома Людмилу підтримують. Для неї це є неабиякою мотивацією продовжувати розвиватися.
Перші дні на новій посаді були бентежними та одночасно цікавими. Адже це нова робота, новий колектив та новий цінний досвід. Вже тоді жінка зрозуміла, що ця справа їй по душі
«Мене приємно вразило, що в компанії не ділять професії на чоловічі та жіночі, а, навпаки, дають можливість спробувати себе у різних напрямках, підтримують та навчають», - зазначила Людмила.
Жінка зізнається, що їй завжди цікавило розбиратися в нових речах. Це прагнення до знань сформувалося ще з дитинства.
У дитинстві я була допитливою, а батьки підтримували мене у всіх моїх починаннях. Це, мабуть, і допомагає мені зараз – я отримую задоволення від процесу навчання та опановування новими навичками.
На своїй посаді Людмила виконує важливі функції, що потребують уважності та відповідальності.
Моє завдання – слідкувати за роботою пакувального обладнання, а також вміти його налаштовувати.
Перші дні на посаді були не лише захопливими, а й викликали певний страх. Проте жінка швидко освоїлася завдяки допомозі колег.
В ролі наставника був мій керівник. Також, коли виникали певні труднощі, команда дуже підтримувала та допомогала.
За останній час жінок, які опановують так звані «чоловічі» професії стає все більше і це позитивний тренд. Людмила впевнена: головне – не боятися нового та постійно розвиватися.
Якщо чогось не знаєш, завжди можна запитати у колег, знайти інформацію самостійно, поступово розбиратися в деталях. Також, звичайно, важливо зберігати цікавість до роботи – це допомагає розвиватися та вдосконалювати свої навички.
Крім цікавих завдань і можливостей для професійного зростання, для Людмили важлива корпоративна культура.
В компанії я ціную в першу чергу підтримку, стабільність та соціальну політику. Тут з розумінням ставляться до працівників, завжди надають допомогу. Трансфер до роботи й додому, безкоштовне харчування, медичне страхування, сучасні технології, навчальні програми та можливість професійного зростання – це все пріоритети компанії, які спонукають залишатися працювати саме в МХП.
Дружній колектив і атмосфера взаємодопомоги – ще один фактор, який робить роботу комфортною.
Попри зайнятість Людмила знаходить час для відпочинку та улюблених справ. Разом із сім’єю вона любить відпочивати біля річки та рибалити. А ще – випікати торти для рідних.
«З дитинства пам’ятаю, вихідними мама часто пекла. Згодом почала навчати і мене. Так випікання і стало моїм хобі, яке приносить приємні емоції та допомагає відпочити», - розповідає жінка.
Історія Людмили Потапенко – це не лише про професійний розвиток, а й про силу характеру, віру в себе і подолання стереотипів. Вона доводить, що жінки можуть досягнути успіху у будь-якій сфері.