ТЕПЕР МИРОНІВКА МАЄ СВІЙ КІНОПРОСТІР
Ще однією знаковою подією для культури Миронівщини стало відкриття кінопростору у базовому будинку культури. Перший кінопоказ тут відбувся минулої суботи.
– Ідея забезпечити Миронівку проектором, щоб самостійно показувати фільми в зручний час, виникла ще в 2022 році, – зазначила менеджер національних проєктів Благодійного фонду "МХП – Громаді" Світлана Мигаль. – І ось проектор є, асоціація "Дивись українське" готова надавати безкоштовний контент в рамках туру, тож жителі громади матимуть можливість дивитись фільми і мультфільми українського виробництва.
– Чому ми створили цей кінопростір? У процесі роботи над Стратегією розвитку громади проводились соцопитування серед жителів і багато з них говорили про відсутність кінотеатру. І ось цю потребу вдалося задовольнити, маємо простір, де дорослі і діти будуть знайомитись із творами сучасного вітчизняного кіномистецтва. Все українське, патріотичне, – прокоментував подію перший заступник міського голови Дмитро Жукотанський та висловив вдячність всім, завдяки кому з'явились такі можливості, в першу чергу Збройним Силам України.
– Ви можете подивитись тут кіно і це шанс відволіктись від важких реалій. Раді, що можемо вам допомагати, – звернувся до миронівчан директор Благодійного фонду "МХП – Громаді" Олександр Пахолюк. – Для нас важливо створювати такі кінопростори, підтримувати культурні проєкти, впроваджувати ініціативи. Важливі люди, які беруть участь в таких проєктах, бо саме така активність і створює Україну.
Разом з командою "МХП – Громаді" на відкриття кінопростору в Миронівку приїхав ініціатор проєкту "Кіно просто неба", голова асоціації "Дивись українське" Андрій Різоль. Завдяки йому українське кіно популяризується з 2021 року. І саме в нашому місті тестували кінопоказ під відкритим небом. З Миронівки бере початок величезний проєкт, який живе і сьогодні.
– Відкриття кінопростору для нас, кінематографістів, – велике щастя. Ми все життя працюємо заради того, щоб наші фільми бачив глядач. І під час війни тільки за шість місяців ми спільно з фондом "МХП – Громаді" відкрили чотири кінопростори в госпіталях і три в громадах. Це гордість, що під час війни ми продовжуємо свою діяльність, – поділився своїми емоціями почесний гість. – Щоб культура існувала, поширювалася, потрібен дотик до культури і саме кінопростори створюють цей дотик. Ми сформували для вашої громади кейс із 60 українських фільмів. Тож приходьте на покази.
А першим у щойно відкритому кінопросторі став показ фільму "Мій карпатський дідусь". До речі, цей фільм отримав фінансову підтримку від Благодійного фонду "МХП – Громаді" на фінальному етапі створення. Представив його миронівським глядачам відомий актор, народний артист України Богдан Бенюк:
– Фільм стосується не тільки старшого і середнього покоління, а й молодих, бо усім потрібно розуміти, як важливо мати в цьому світі дідуся, бабусю, тата і маму, дітей і внуків. Ця вервечка тягне за собою багато інформації. Важливе відчуття великої родини. У цьому фільмі йдеться про розірваний ланцюжок між рідними, який робить багато поганих речей. А якщо їх з'єднати, то це велика радість. На що ми і сподіваємось у цих умовах. Тільки люди, які мають потужний внутрішній стан будуть сильною нацією.
Разом із Богданом Бенюком миронівчани заспівали колядки. А всіх бажаючих подивитись "Мого карпатського дідуся" зала не вмістила, довелося відчиняти ще й двері на балкон.
Після кіносеансу ми поцікавилися враженнями глядачів.
Аня Цікарян, с. Пустовіти
– Я спеціально приїхала на цей показ з донькою і сином. Фільм гарний. Мене він і розчулив, і навіть трішки розсмішив. Побільше б таких фільмів. Вони за душу беруть. Ходитиму на наступні покази, коли вони тут будуть. Це нам потрібно. Хоч війна, життя продовжується і маємо шукати позитив, щоб жити.
Вікторія Романюк,
с. Пустовіти:
– Я коли дізналась про цей показ, вирішила приїхати. Дуже життєвий фільм, з глибоким змістом. Дай Бог, щоб цей проєкт реалізувався. Це круто для міста. Люди скучили за кінопоказами на великому екрані. Ми сім'єю їздили зазвичай у Київ дивитись стрічки, а якщо буде у Миронівці така можливість, то це ж чудово.
Ольга Музика м. Миронівка:
– Цей фільм про нас, про українців. Яскраві емоції, красиві картинки. Вдячна внукам, що "витягли" мене в кіно. Дивилась фільми на великому екрані востаннє, мабуть, ще коли працював кінотеатр. Звичайно, і по телевізору дивитись можна, але це зовсім те. Вдячна людям, які задумали і створили кінопростір. Як ще будуть кінопокази, стану постійним глядачем. Дарма, що пенсіонерка. Люблю й на концерти ходити. Війна, настрій гнітючий, то треба хоч якось розслаблятись, набиратись сил.
Дар'я Йонаш, учениця 6-Б класу Миронівського академічного ліцею №2:
– Нам учитель музики сказав, що буде кіно у будинку культури і я прийшла з подружками Вікою Латич і Анею Шляхтою. Дуже сподобався фільм. Тільки сумно, що дідусь помер. Нам дуже хотілось, щоб був щасливий кінець. Взагалі круто, що показують такі фільми у Миронівці. Круто що приїхав у наше місто Богдан Бенюк. Він чудово зіграв свою роль. Будемо чекати наступного кінопоказу.
Проєкт реалізується за ініціативи Офісу Президента України, ДержКіно України, Асоціації “Дивись українське!”, за підтримки Фонд "МХП-Громаді" у взаємодії з Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, за сприяння Міністерство оборони України, обласних військово-цивільними адміністрацій, Національна гвардія України та Національна поліція України.
В. ЛИСЕНКО.