Адаптивний спорт для ветеранів: у Миронівці відкрили простір для реабілітації та реінтеграції
У Миронівці на Київщині відкрили адаптивний клуб для ветеранів та людей з інвалідністю та вже провели перше тренування на новому спортивному обладнанні. Серед учасників — ветеран Ярослав Гуленко, який поділився власним досвідом реабілітації завдяки спорту.
“Спорт – це найкращий метод адаптації та реабілітації для ветерана. Коли ти займаєшся спортом, всі думки направлені на роботу організму і при цьому відштовхуються будь-які спогади та дурні думки про війну. Коли тренуєшся емоції виникають зовсім інші, немає негативу, через фізичне навантаження зникає агресія. Реабілітаційний клуб дуже необхідний, а тим паче з таким крутим обладнанням”, – ділиться Ярослав Гуленко, ветеран, тренер спортивного залу МЗВКК.
До війни Ярослав працював на Миронівському заводі з виготовлення круп і комбікормів з 2016 року і до повномасштабного вторгнення був на посаді майстра лінії брикетування відходів. А 4 квітня 2022 року став на захист країни. В серпні 2023 року через поранення Ярослав повернувся додому, пройшов лікування та реабілітацію. За підтримки програми “МХП Поруч” ветерану запропонували нову посаду, бо попередні обов'язки стало складно виконувати через отримані на війні поранення. Запросили стати фахівцем з питань спорту, адже Ярослав затятий спортсмен й учасник футбольної команди МЗВКК.
Дмитро Жукотанський, перший заступник Миронівського міського голови: “Я безмежно вдячний за те, що захисники і захисниці, ризикуючи віддають всі сили заради нашої перемоги та безпеки. Ми підтримуємо військових і за 2024 рік від міської ради виділили 114 млн грн. Також ми бачимо потреби ветеранів і намагаємось створити комфортні умови для їх реабілітації та адаптації”.
«Миронівський простір здоров’я» від Миронівської міської ради – один з 15 переможців конкурсу «Час діяти, Нестримні», який на умовах співфінансування отримав грантову підтримку від Благодійного фонду «МХП-Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України. Загальний бюджет даного проєкту складає 600 тис. грн.
“Завдяки небайдужим жителям громади, котрі подали заявку на конкурс «Час діяти, Нестримні!» такий клуб тепер є і в Миронівці. Наш Благодійний фонд та програма реінтеграції та адаптації військових, ветеранів та їхніх родин «МХП Поруч» завжди будуть підтримувати та допомагати розвивати такі проєкти. Адже адаптивний спорт для ветеранів і людей з інвалідністю є ключовим елементом фізичного, психологічного та соціального відновлення”, – каже Володимир Панченко, керівник відділу з впровадження національних проєктів Благодійного фонду “МХП-Громаді”.
Тренери-реабілітологи, які в межах проєкту пройшли спеціальне навчання, розповіли про плани розвитку клубу, зокрема відкриття секцій для людей з інвалідністю, розробку програм, а також проведення регулярних тренувань для ветеранів.
Сергій Рибій, начальник відділу безпеки Миронівського заводу з виготовлення круп і комбікормів: “Від імені нашого заводу хочу подякувати захисникам за їх величезний внесок у можливість бізнесу працювати під час війни. Сплачені підприємствами МХП податки наповнюють бюджет громади. З-поміж усього ці кошти дають можливість реалізовувати соціальні проєкти та проєкти націлені на реабілітацію ветеранів, що є дуже цінним й необхідним для життя наших захисників”.
Розвиток адаптивного спорту — це важлива інвестиція у здоров’я, добробут та майбутнє громад. Підтримуючи такі ініціативи, ми робимо крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має шанс на новий старт, незалежно від життєвих обставин.
Додаткова інформація:
«Час діяти, Нестримні» – це конкурс грантів для громад, які можуть отримати до 400 тис. грн на створення в своєму селі чи містечку адаптивного клубу «Нестримні».
Проєкт реалізовується на території 13 областей України, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та м. Київ.
Партнери проєкту: Благодійний фонд «МХП - Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державна установа «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України, Міністерство молоді та спорту України.
Проєкт спрямований на створення та облаштування у громадах спортивних центрів, адаптованих для осіб з інвалідністю, в тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, де вони зможуть займатися фізичною культурою, спілкуватися із однодумцями та отримувати фахову підтримку від кваліфікованих тренерів, стимулюючи їх реінтеграцію в соціальне життя громади.