Підсумки Всеукраїнської щорічної акції "16 днів проти насильства"
10 грудня 2024 року завершилась Всеукраїнська щорічна акція "16 днів проти насильства", яка проводилась з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, булінгу в навчальних закладах, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, і як нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності дітей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини, нагадати, що насилля у сім'ях, булінг в школах та кібербулінг, із застосуванням цифрових технологій, нажаль невпинно зростає у нашому суспільстві, а їх наслідки можуть тривати довгий час і впливати на дитину різними способами такими як: відчуття смутку, пригніченості, навіть злості, відчуття себе в безглуздому становищі, сорому, втрати цікавості до речей, які ти любиш, а ще відчуття втоми, втрати сну або таких симптомів, як біль у животі та головний біль. У крайніх випадках насильство або булінг може призвести навіть до скоєння самогубства. В Україні не менше як 21 % жінок та дівчат віком від 15 до 45 років зазнають насильства.
За два тижні праці, спільними зусиллями провідних фахівців Обухівського районного сектору № 3 філії державної установи "Центр пробації" у м. Києві та Київській області, відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області, служби в справах дітей та сім'ї Миронівської міської ради та комунальної установи "Миронівський центр надання соціальних послуг" Миронівської міської ради, не дивлячись на повітряні тривоги нашого сьогодення, проведена колосальна робота з учнями трьох навчальних закладів міста Миронівки та навчальних закладах населених пунктів, які входять до Миронівської об'єднаної територіальної громади.
Дітям та присутнім донесена інформація про роботу органу пробації, що виконує пробація, до кого вона застосовується, її види, мета, переваги та цілі, які є види покарань для неповнолітніх, з якого віку настає кримінальна відповідальність, права та обов'язки дітей у різному віці, про права, які набувають неповнолітні з 14 років, роз'яснені правові наслідки за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, щодо домашнього насильства, булінгу, проведені консультації, тренінгові заняття, уроки, виставки та інші цікаві бесіди. Надані змістовні відповіді на запитання, розповсюджені буклети та пам'ятки. Дітям було наголошено як зупинити насильство, а у разі його прояву не потрібно замовчувати, адже вони не самотні і не винні в тому, що сталося. Якщо це безпечно, необхідно попросити про підтримку у родини, друзів або сусідів, звернутися до поліції чи до місцевої територіальної громади, до служби в справах дітей за телефоном 099-629-58-24, або на "гарячу лінію" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за телефоном 0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів.
Наостанок дітям наголошено, що вони не повинні забувати про те, що мають не тільки права, як людини та громадянина, а і обов'язки, які необхідно виконувати і дотримуватися, мати законослухняну поведінку, вести правильний та здоровий спосіб життя і не забувати про вчинки та їх наслідки!
11.12.2024. В. Хоменко