Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗУСТРІЧ ДРУЖИН ВІЙСЬКОВИХ

Дата: 30.10.2024 14:29
Кількість переглядів: 203

 

У Миронівці пройшла недільна зустріч для жінок, які чекають  чоловіків з війни, та їхніх дітей.  Це перший  захід такого формату, організований  у межах програми індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин «МХП Поруч».

Родина — перше місце, куди повертаються захисники. Саме для того, щоб дружини, матері та діти змогли розвантажитись та поповнити внутрішній ресурс, організували ретрит «Жіночий фронт в тилу». Про його мету практичний психолог Оксана Берлюта сказала так: «Ми тут всі разом будемо відпочивати, надихатися, релаксувати, знімати свої стресові напруги і просто радіти життю!»

І з перших хвилин у залі все відбувалось саме так.  Мами і бабусі сіли поруч із дітьми, адже це  важливо, коли найрідніші люди  близько, щоб заспокоїти, приголубити, сказати тепле слово одне одному.   Саме з обіймів і приємних слів розпочалася арт-терапія.

Від початку війни ми перебуваємо в стресі, напрузі, дехто відчуває навіть панічні атаки. І цей страх сидить глибоко всередині та заважає жити. Як же звільнитись від нього? Психолог запропонувала діткам спробувати намалювали свій страх. І малеча сама чи з допомогою мам відображала на папері страх повітряної тривоги, звуку сигналізації, темряви, порожніх будинків, тварин. А потім ці зображення ретельно замалювали і знищили, щоб і страх зник. Така методика дійсно допомагає.

«Мені дуже сподобалось, - поділилась враженнями від недільної зустрічі Наталія Бернацька. -  Прийшла з двома внуками. Зять мобілізований, чекаємо його і це дуже добре, що  в нас є ось така підтримка від МХП.  Нас і в «Гончарі» відпочивати возили. Теж дуже гарно було. Такі заходи  відволікають від домашніх проблем, від війни, вони корисні. Сьогодні ось дізналась про арт-терапію. Це для мене нове. Внуки із задоволенням малювали і я з ними. Будемо і вдома практикувати».

А потім нове завдання - розфарбувати у яскраві кольори  повітряну кулю, яка символізувала підтримку. І запитати себе: що мені допомагає розслабитись? Для когось - це музика, малювання, танці, вишивання, для когось - медитація, спілкування з друзями, прогулянки на природі, сон, смачна їжа, риболовля, екскурсії… Дорослі і діти охоче ділилися  тим, що їх заспокоює у хвилини відчаю й розпачу.  І виявилось, що  багато спільного у всіх, хто тут зібрався.

Вчилися й правильно дихати при сильному хвилюванні, виконували заспокійливу вправу «заземлення».

Тоді дітей запросили  в центр зали, щоб порухатися, взяти участь в конкурсах. Мами вболівали за свою малечу, фотографували і самі долучилися до участі в рухових активностях, спробували розслабитись у танці і в іграх.

На учасників заходу чекало смачне  пригощання. Та і  на цьому приємності того недільного дня не закінчились. Дітки пішли розважатися в ігрову залу, а мами і бабусі спілкувалися за «круглим  столом». Обговорювали і практикували різні методики психологічної підтримки, розповідали про себе,  про свої  переживання, про те, як долають стрес. 

«Я вдячна МХП,  що вони  організовують такі заходи. Це нам  потрібно, - додає Оксана Кривов’яз. -    По-перше, відволікаються дітки від сьогоднішньої  ситуації в країні. Відволікаємося і ми, мами, від  того, що відбувається у наших сім’ях. Прийшла із сином Кирилом. Будемо вдома практикувати методики для заспокоєння, з якими ознайомилася тут.   Чоловік мій, працівник МЗВКК, уже півтора року в полоні. Це дуже великий для нас стрес.  А завдяки таким ось заходам намагатимемося  стрес подолати  і в здоровому дусі дочекатися свого тата, на повернення якого дуже надіємось. Надіємось, що Україна переможе і це горе скінчиться нарешті і ми будемо жити спокійно завдяки нашим ЗСУ!»

Такої ж думки і Алла Левіт: - Цей захід розслабляє, розвеселяє, знімає стрес і напругу.  Дітям подобається і для мам важливо, бо переживання за чоловіків, які на війні,  даються взнаки. Про ці методики чула, але сама в такому участі не брала. Думаю, що як застосовувати, то це допоможе.

«Щаслива, що наша недільна зустріч вдалася, що мала можливість підтримати інших і отримати підтримку для себе, - говорить ініціаторка заходу, координаторка із взаємодії з військовими та ветеранами МХП Світлана Паришкура, яка також чекає чоловіка з війни. – Це важливо, коли є можливість побути в колі людей, які переживають ті ж почуття, що й ти. Підтримати одна одну, відновити свій ресурс, який так нам необхідний.  Адже наші чоловіки там наближають перемогу, а ми тримаємо свій жіночий фронт вдома. Нам потрібен ресурс, щоб підтримувати їх  і робити  позитивні справи».

Це вперше  захід такого формату на Миронівщині, але вже не перша зустріч із родинами військових за програмою «МХП Поруч». І обраний формат спрацював. Видно, що й дорослим іноді треба побути дітьми і тоді проблеми, які накопичуються, відходять, а  життєві сили відновлюються.

Програма «МХП Поруч» ще раз показала свою дієвість і необхідність. А раніше у Миронівці спільно з міськрадою відкрили реабілітаційну залу  у лікарні відновного лікування, проводили тренування з адаптивного спорту. Постійно діє  гаряча лінія для військових, ветеранів та їхніх родин, на яку кожен співробітник компанії чи його рідні, жителі громади можуть звернутись у будь-який час доби і отримати допомогу.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення з компанії МХП було мобілізовано понад 2,5 тисячі працівників і на даний час  вже маємо 500 ветеранів, які повернулися на роботу.  Саме для них і їхніх родин розроблена ця  програма індивідуального супроводу, взаємодії та  комплексної підтримки.

МХП зберігає за працівниками-військовими робоче місце та заробітну плату, закриває запити підрозділу, у якому служить працівник. Надає медичний супровід, психологічну і матеріальну допомогу.  Велика увага їх соціальній реінтеграції та професійній адаптації після повернення з війни.  Над цим   працює професійна команда – психологи, юристи, спеціалісти з реабілітації та професійного  навчання та координатори й експерти Центру із взаємодії з військовими та ветеранами.

Ветерани і їхні родини мають знати і відчувати: МХП Поруч!

Довідка

МХП — міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій, виробник якісних і смачних

продуктів харчування, що покращують життя споживачів. Працює у напрямах агро, виробництва

продуктів харчування та ритейлу і має дочірні підприємства у Великій Британії, Саудівській Аравії,

ОАЕ та країнах ЄС. Акції МХП представлені на Лондонській фондовій біржі. Виробничі потужності

компанії охоплюють більшість областей України, земельний банк становить 360 000 га.

Як кулінарна компанія МХП розвиває понад 15 продуктових брендів, зокрема “Наша Ряба”,

“Апетитна”, “Легко!”, “Бащинський”, Skott Smeat, LaStrava, РябChick та інші. Спільно з партнерами

МХП відкрили по всій Україні 1500 торгових точок різного спрямування. Це мережа магазинів

кулінарних ідей “Мʼясомаркет”, заклади смачного безпечного фастфуду Döner Маркет, магазини

“Їжа Свіжа”, “Наша Ряба”, “Українське курча”.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано