Якими освітніми можливостями ви можете користуватись для пришвидшення працевлаштування?
Якими освітніми можливостями ви можете користуватись для пришвидшення працевлаштування?
Не слід нехтувати можливістю залучати допоміжні інструменти для успішного працевлаштування або відкриття власної справи.
Безоплатні електронні ресурси для навчання:
- Prometheus https://prometheus.org.ua/
- Освітній хаб https://eduhub.in.ua/
- Coursera https://www.coursera.org/
- Курси TED https://www.ted.com/
- «Креативна практика» https://cases.media/creativepractice (безплатний доступ до курсів з веб та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів)
- Навчальна платформа Way Up https://wayup.in/library (безплатний доступ до курсів для дизайнерів та ІТ-розробників.)
- Інтерактивна платформа «Кампстер» https://www.thecampster.com/ua/site/index (безплатний доступ до курсів з програмування, маркетингу, таймменеджменту, копірайтингу та інших дисциплін.)
- Онлайншкола IT-компанії Boosta — Boosta Academy — пропонує безоплатно опанувати одну з digitalпрофесій http://surl.li/bpqzf
- Онлайншкола RedCamp надала безплатний доступ до курсу «Основи проєктного менеджменту». На відеозаняттях експерти розповідають про бізнесмоделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту: http://surl.li/cdjyv
- Освітній проєкт ITVDN https://itvdn.com/ua/webinars (на платформі можна знайти безплатні вебінари на ІТтеми).
Отримайте безкоштовні консультації для майбутніх підприємців на порталах:
- Дія.Бізнес https://business.diia.gov.ua/
- Програма підтримки підприємців «Будуй своє» https://buduysvoe.com/
Спробуйте отримати грант на розвиток своєї бізнес-ідеї
В такій справі стануть у нагоді наступні ресурси:
- Громадський простір https://www.prostir.ua/category/grants/
- Ресурсний центр «Гурт» http://surl.li/cnphq
- мікрогранти до 250 тисяч гривень для започаткування власної справи або розвитку діючого бізнесу https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Відвідайте заходи для розкриття особистості та розвитку soft skills:
- ярмарки вакансій
- дні відкритих дверей на підприємстві та презентації роботодавців
- тренінги та семінари з пошуку роботи
- тренінги щодо побудови кар`єри та професійного розвитку
- орієнтація на підприємництво та самозайнятість
Від чого залежить розмір виплати допомоги по безробіттю?
На час воєнних дій в Україні допомога по безробіттю призначається з першого дня реєстрації особи як безробітної на підставі поданої особою відповідної заяви.
Розмір та термін виплати допомоги по безробіттю визначаються для кожного особи індивідуально. Вони залежать від наявного страхового стажу, заробітної плати (доходу), причини звільнення, тривалості безробіття, з урахуванням таких особливостей:
?В залежності від страхового стажу розмір допомоги по безробіттю виплачується у таких відсотках:
до 2 років – 50%;
від 2 до 6 років – 55%;
від 6 до 10 років – 60%;
більше 10 років – 70%.
?В залежності від тривалості безробіття: перші 90 календарних днів – 100 %; протягом наступних 90 днів – 80%; у подальшому – 70 % (від призначеного розміру допомоги по безробіттю).
?У випадку, коли страховий стаж за останні 12 місяців, що передують реєстрації, дорівнює 6 або більше місяців, для розрахунку допомоги по безробіттю враховується середня заробітна плата за останнім місцем роботи (видом зайнятості). Якщо ж цей страховий стаж менше 6 місяців, то допомога по безробіттю буде мінімальною.
Максимальний розмір допомоги по безробіттю в умовах воєнного стану становить 9750 грн.
Мінімальний розмір виплати допомоги по безробіттю для осіб, які мають право на матеріальні виплати з урахуванням страхового стажу, становить 1800 грн. Для осіб, які мають право на матеріальні виплати без урахування страхового стажу, – 1000 грн.
ВПО в разі відсутності документів та відомостей про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), допомога по безробіттю призначається тривалістю 180 календарних днів протягом двох років з дня її призначення в мінімальному розмірі для застрахованих осіб — 1800 гривень.
Особам, які раніше перебували на обліку в службі зайнятості і в повній мірі отримали всі виплати згідно з чинним законодавством України, а після цього більше офіційно не працювали, виплата допомоги по безробіттю не призначається.
Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi
Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot
Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших
Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl
Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/
на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/.