До уваги суб’єктів насінництва та розсадництва
Головне управління Держпрожспоживслужби в Київській обл. повідомляє про зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 97 від 21 лютого 2017 року. «Про задвердження Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2022 р. № 647
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення сертифікації,
видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал
1. Пункт 2 викласти в такій редакції:
“2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
пре-контроль — етап ділянкового (ґрунтового) сортового контролю, що застосовується до категорій добазове і базове насіння, результати якого є попереднім результатом такого контролю для наступної категорії або генерації насіння;
пост-контроль — етап ділянкового (ґрунтового) сортового контролю, що застосовується до категорії сертифіковане насіння, що не підлягає подальшому розмноженню, і проводиться в сезон, у якому насіння сертифіковане, або у наступний за ним сезон.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про насіння і садивний матеріал”.”.
2. Абзаци шостий — десятий пункту 8 викласти в такій редакції:
“видачу сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або сортові якості садивного матеріалу;
відбір проб для проведення аналізу (випробування) насіння, здійснення ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю (контрольна проба насіння);
проведення аналізу (випробування) насіння;
проведення аналізу одержаних результатів і прийняття рішення щодо видачі сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу;
видачу сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу.”.
3. Пункт 9 викласти в такій редакції:
“9. Визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу здійснюється шляхом польового оцінювання, ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю на відповідність сорту морфологічним ознакам, визначеним під час його реєстрації, проведеного у випадках, передбачених пунктом 20 цього Порядку.
Ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюються для перевірки ідентифікації сорту та сортової чистоти окремих партій насіння (проведення пре-контролю або пост-контролю залежно від культури та категорії насіння) після видачі сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу.”.
4. Пункт 18 викласти в такій редакції:
“18. На підставі акта польового оцінювання орган із сертифікації або його підрозділ, до якого заявником подано заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу, оформляє сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, згідно з встановленою формою, видає його заявнику не пізніше десяти робочих днів після попередньої оплати за його видачу та вносить відповідні дані до Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.
Сертифікат ОЕСР, що засвідчує сортові якості насіння тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається в порядку, визначеному у пункті 8 цього Порядку.”.
5. Друге речення абзацу першого пункту 19 після слів “аналізу насіння та” доповнити словами і цифрами “у випадках, передбачених пунктом 20 цього Порядку, проба для”.
6. У пункті 20:
1) абзац шостий викласти в такій редакції:
“Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, у порядку, встановленому Мінагрополітики, та становить в межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин та типу їх створення.”;
2) абзаци восьмий — десятий після слів “у разі невідповідності результатів” доповнити словами “контролю попереднього року”.
Головний спеціаліст Половець В.М.