Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги  суб’єктів насінництва та розсадництва

Дата: 14.06.2022 16:16
Кількість переглядів: 626

Головне управління Держпрожспоживслужби в Київській обл. повідомляє про зміни до  Постанови Кабінету Міністрів України № 97 від 21 лютого 2017 року. «Про задвердження  Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».

ЗАТВЕРДЖЕНО
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 3 червня 2022 р. № 647 

ЗМІНИ,
 що вносяться до Порядку проведення сертифікації,
 видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал

1. Пункт 2 викласти в такій редакції:

“2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

пре-контроль — етап ділянкового (ґрунтового) сортового контролю, що застосовується до категорій добазове і базове насіння, результати якого є попереднім результатом такого контролю для наступної категорії або генерації насіння;

пост-контроль — етап ділянкового (ґрунтового) сортового контролю, що застосовується до категорії сертифіковане насіння, що не підлягає подальшому розмноженню, і проводиться в сезон, у якому насіння сертифіковане, або у наступний за ним сезон.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про насіння і садивний матеріал”.”.

2. Абзаци шостий — десятий пункту 8 викласти в такій редакції:

“видачу сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або сортові якості садивного матеріалу;

відбір проб для проведення аналізу (випробування) насіння, здійснення ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю (контрольна проба насіння);

проведення аналізу (випробування) насіння;

проведення аналізу одержаних результатів і прийняття рішення щодо видачі сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу;

видачу сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу.”.

3. Пункт 9 викласти в такій редакції:

“9. Визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу здійснюється шляхом польового оцінювання, ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю на відповідність сорту морфологічним ознакам, визначеним під час його реєстрації, проведеного у випадках, передбачених пунктом 20 цього Порядку.

Ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюються для перевірки ідентифікації сорту та сортової чистоти окремих партій насіння (проведення пре-контролю або пост-контролю залежно від культури та категорії насіння) після видачі сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу.”.

4. Пункт 18 викласти в такій редакції:

“18. На підставі акта польового оцінювання орган із сертифікації або його підрозділ, до якого заявником подано заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу, оформляє сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння або садивного матеріалу, згідно з встановленою формою, видає його заявнику не пізніше десяти робочих днів після попередньої оплати за його видачу та вносить відповідні дані до Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Сертифікат ОЕСР, що засвідчує сортові якості насіння тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається в порядку, визначеному у пункті 8 цього Порядку.”.

5. Друге речення абзацу першого пункту 19 після слів “аналізу насіння та” доповнити словами і цифрами “у випадках, передбачених пунктом 20 цього Порядку, проба для”.

6. У пункті 20:

1) абзац шостий викласти в такій редакції:

“Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, у порядку, встановленому Мінагрополітики, та становить в межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин та типу їх створення.”;

2) абзаци восьмий — десятий після слів “у разі невідповідності результатів” доповнити словами “контролю попереднього року”.

 

Головний спеціаліст Половець В.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано