Хто забезпечує усиновлення дітей?
Служба у справах дітей надає офіційну інформацію про дитину, яка може бути усиновлена, та відіграє ключову роль у забезпеченні усиновлення дітей. Якщо інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, поширюють інші особи, це є порушенням законодавства.
Рішення про усиновлення дитини приймає суд за місцем проживання дитини.
Для усиновлення потрібна згода самої дитини, якщо за віком та рівнем розвитку вона може її висловити.
Зараз в окремих регіонах, де відбуваються активні бойові дії, служби у справах дітей та суди тимчасово не здійснюють повною мірою своїх повноважень. Тому процес усиновлення в цих регіонах не можливо організувати із дотриманням всіх необхідних процедур.
Усиновлення дітей, які перебувають на території України, буде провадитись лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України і тільки по відношенню до тих дітей, обставини життя батьків яких або інших родичів вдалося встановити. В умовах воєнного стану, коли люди можуть перебувати в облозі без зв’язку, в полоні або в лікарні із пораненнями різної складності, це може потребувати більш тривалого часу.
Також слід брати до уваги, що особи, які хочуть усиновити дитину, не завжди матимуть можливість зібрати необхідні документи, підтвердити наявність житла та постійного доходу й створити для дитини належні умови для виховання та розвитку.
???? Як Ви можете допомогти дитині, якщо усиновити її неможливо.
???? Перше. Ви можете звернутись до служби у справах дітей.
В Україні передбачені різні форми тимчасового прийняття дітей до себе в сім’ю допоки не будуть знайдені їхні батьки чи інші родичі.
Дитина, яка залишилася без батьківського піклування, може бути влаштована службою у справах дітей у сім’ю родичів, знайомих, а також в сім’ю патронатного вихователя.
Діти, які вже набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, можуть бути влаштовані під опіку, піклування, у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу.
Для того, щоб отримати фахову консультацію з питань усиновлення або тимчасового прийняття дитини в свою сім’ю рекомендуємо звертатися виключно до служб у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) або до Національної соціальної сервісної служби.
???? Друге. Ви можете скористатись чат-ботом «Дитина не сама» https://t.me/dytyna_ne_sama_bot
Він створений за ініціативи Дар’ї Герасимчук, радника–уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, у співпраці Офісу Президента,
Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ для допомоги дітям у складних ситуаціях воєнного стану.
Його можна використовувати, якщо Ви:
• бажаєте тимчасово прихистити дитину у своїй сім'ї,
• ваша дитина загубилася,
• знайшли дитину без супроводу дорослих,
• працюєте з міжнародними організаціями, які готові прихистити українських дітей,
• маєте інші питання стосовно дітей (можна звернутись на гарячу лінію).
???? Третє. Всю необхідну інформацію для служб у справах дітей можна залишити за посиланням: https://cutt.ly/hAmNiqV.