Миронівська міська ТГ

Офіційний вебсайт

Що потрібно для отримання чи подовження ліцензії?

Дата: 05.04.2021 14:34
Кількість переглядів: 40

Порядок видачі, подовження дії, переоформлення, призупинення та анулювання ліцензій, зокрема, на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" .

Статтею 15 Закону № 481 встановлено, що ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної сплати за ліцензію. В цій заяві зазначається, зокрема,  вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.

Відповідно до статті 16 Закону № 481 для здійснення контролю суб’єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Слід зазначити, що ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в податковому органі, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів.

 Тобто, для отримання чи подовження ліцензії на відповідний вид діяльності суб’єкт господарювання, повинен подати до органу ліцензування відповідну заяву та документ, що підтверджує внесення плати за ліцензію до місцевого бюджету.

Разом з цим, зазначаємо, що у разі відсутності звернення суб’єкта господарювання до органу ліцензування щодо внесення чергового платежу за ліцензію на дату спливу терміну попередньої сплати, таку ліцензію буде призупинено відповідно до вимог Закону № 481. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування