Відкрито провадження про порушення процедури набуття права користування землею

  • 472

ПрокуратураКагарлицькою місцевою прокуратурою вжито заходів для повернення державі земель вартістю майже 1 млн. грн.

Господарським судом Київської області відкрито провадження за позовом Кагарлицької місцевої прокуратури пред’явленого в інтересах держави до однієї із сільських рад Миронівського району Київської області та фермерського господарства про визнання недійсним рішення сесії сільської ради та договору емфітевзису (договір про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб) земельних ділянок.

Прокуратурою встановлено, що при передачі земельних ділянок було порушено процедуру набуття права користування на земельні ділянки з метою ведення фермерського господарства.

Зокрема, сільською радою протиправно надано фермерському господарству для вирощування сільськогосподарських культур земельні ділянки загальною площею 18,7 га, які призначалися для розширення меж населеного пункту.

Крім того, землю передали без проведення земельних торгів, що перешкоджало переходу права користування орендованими земельними ділянками до інших осіб на законних підставах.

На даний час справа перебуває на розгляді в суді.

Захист інтересів держави у сфері Земельних відносин є одним із пріоритетних напрямків роботи органів прокуратури та постійно знаходитьсяна контролі