Як протидіяти кривдникам?
Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства. Питання насильства в сім”ї, навіть попри війну, не втратило своєї актуальності, оскільки вона ще більше зосередила увагу на ці проблеми людей, які залежні одне від одного та живуть в одному приміщенні з кривдником, перебуваючи у постійному стресі, нерідко зумовлює випадки виникнення домашнього насильства.
Домашнє насильство це протиправні дії у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання, і цю проблему складно досліджувати. Адже саме насильство у сімейних відносинах може мати приховані форми.
Тож, як йому запобігти та протидіяти, і була проведена робоча зустріч з особовим складом сектору превенції відділу поліції № 2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області на чолі з начальником Вадимом Сміленком, яку ініціював 21 листопада поточного року начальник Обухівського районного сектору № 3 філії Державної установи "Центр пробації" у м. Києві та Київській області Віталій Хоменко.
Під час зустрічі сторони обговорили заходи, які застосовуються до кривдників, як з боку органу пробації, так і з боку органу поліції, алгоритми запобігання та протидії цьому негативному явищу.
Результатом зустрічі стало досягнення домовленості на проведення спільних профілактично-виховних заходів щодо підоблікових осіб, які вчинили домашнє насильство, узгодженні та розв'язанні проблемних питань. Особливу увагу приділили роботі з дітьми, які потерпіли від домашнього насильства або стали його свідками.
В. Хоменко