Миронівська міська ТГ
Офіційний вебсайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи можна отримати ваучер на здобуття робітничої професії, якщо вже є вища освіта?

Дата: 08.08.2023 09:46
Кількість переглядів: 249

 

Нагадаємо, що ваучером є документ, який дає особі право на проходження одного з видів навчань. Таким навчанням також може бути перепідготовка за робітничою професією. Правові питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою КабінетуМіністрівУкраїнивід 20.03.2013 № 207 (із змінами, далі – Порядок).

Відповіднодо пункту 3 Порядку на підставі ваучера здійснюється, середіншого, перепідготовка за робітничою професією. Дія Порядку не поширюється на осіб, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Відповідно до статті 18 Закону України “Про освіту” освіта дорослих є складовою освіти впродовж життя, спрямована на реалізацію права кожної повнолітньої особи на безперервне навчання з урахуванням її особистісних потреб, пріоритетів суспільного розвитку та потреб економіки. Одним із складників освіти дорослих є післядипломна освіта. Елементом такої освіти є перепідготовка- освіта дорослих, спрямована на професійне навчання з метою оволодіння іншою (іншими) професією (професіями).Ознайомитись з повним текстом Закону України “Про освіту” можна на парламентській вебсторінці http://surl.li/ixnq

Виходячи з вищевикладеного, вказаний Закон та Порядок не містять будь-яких обмежень чи застережень стосовно рівня освіти для проходження перепідготовки.

Як наслідок, громадяни, які мають вищу освіту (нарівні як і фахову передвищу) можуть проходити перепідготовку за робітничою професією з використанням ваучера.

Для отримання ваучера заявку можна подати онлайн або особисто звернутися в найближчий центр зайнятості. У разі подання заявки онлайн, фахівець служби опрацьовує форму та зв'язується із заявником протягом 3 робочих днів з моменту заповнення та подання заявки.  

За додатковою інформацією звертайтесь до найближчого підрозділуслужби зайнятості Київської області

Отримайте консультації через наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi

Пропонуємоознайомитися з інформацієющодоактуальнихподій та змін у роботіКиївськоїобласноїслужбизайнятості на наших

Фейсбук-сторінці:  https://www.facebook.com/kyivobl

Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/

 на сайтіКиївського ОЦЗ  https://kir.dcz.gov.ua/

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано