Пошук

Пенсії по інвалідності

Дата: 09.09.2022 14:52
Кількість переглядів: 173   Пенсія по інвалідності на загальних підставах призначається незалежно від того, коли настала інвалідність. Повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) і оформлення пенсії по інвалідності згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

   Розмір пенсії залежить від групи інвалідності, тривалості страхового стажу та отриманого заробітку (доходу), з яких сплачувалися страхові внески.

- для осіб з інвалідністю І групи, розмір пенсії становить 100% розміру пенсії за віком. При цьому для призначення пенсії необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людину визнано інвалідом.

- для осіб з інвалідністю ІІ групи, розмір пенсії становить 90% пенсії за віком. Необхідний страховий стаж при цьому – 1 – 14 років.

- для осіб з інвалідністю ІІІ групи, розмір пенсії становить 50% пенсії за віком при наявності 1 – 14 років страхового стажу.

    Особи, яким установлено інвалідність після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менше 15 років.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано